معده درد | درمان معده درد

راهکار فوری درمان معده درد تو خونه در کمترین زمان | با این مواد خونگی از شر معده درد خلاص شو

دمنوش برای معده درد بسیار موثر است. گیاهانی وجود دارند که به تسکین معده درد کمک می کند، بیش از 15 نوع دمنوش گیاهی یادتان می دهیم که به درمان معده دردتان کمک میکند.

کدخبر : 6637
سایت سرگرمی روز :

 دمنوش خانگی که برای معده درد معجزه می کند.

 

دمنوش زنجبیل

این دمنوش می تواند تاثیر زیادی بر روی سلامت شما داشته باشد. ریشه زنجبیل،قرن هاست که در کشورهای مختلف سرتاسر جهان همچون هند و اسیا برای مقاصد پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.

دمنوش زنجبیل می تواند درد شکم را تسکین ببخشد، گوارش را بهتر کند، بیماری صبحگاهی و حالت تهوع را کاهش دهد.

این دمنوش برای درمان دل درد بعد از خوردن میوه نیز موثر است.

دمنوش بابونه

یکی از گیاهان محبوب در جهان گیاه بابونه است . این گیاه در برگیرنده خاصیت ضد التهابی، ضد اسپاسم و تسکین بخشی است و همه این خاصیت ها برای تسکین دردهای معده عالی هستند.

دمنوش بابونه می تواند ناراحتی شکمی ، گرفتگی شکمی ، سندرم روده تحریک پذیر، گاز شکمی را برطرف کند و شرایط شما را بهبود ببخشد. اما همه این مواردی که ذکر کردیم تنها کاری نبود که بابونه برای بدن انجام می دهد. این دمنوش خواص بی نظیر دیگری هم دارد.

دمنوش نعناع فلفلی

سال هاست که از برگ های نعناع فلفلی برای درمان حالت تهوع، گرفتگی های دوران قاعدگی، گاز شکمی و سایر مشکلات معده استفاده می شود. مطالعات مختلف نشان می دهد نعناع فلفلی در درمان سندرم روده تحریک پذیر مفید است.

شاید این ماده بتواند سیگنال های درد در روده را سرکوب نماید. با اینحال اگر سوزش سر دل دارید بهتر است این دمنوش را مورد استفاده قرار ندهید.

این دمنوش بر روی دریچه مری و عضلات آن اثر می گذارد و می تواند بازگشت اسید از معده به مری را بیشتر کند و نشانه های بیماری را بدتر نماید.

نعناع سرشار از آنتی اکسیدان های قدرتمندی است و می تواند بر روی گوارش نیز تاثیر مثبتی داشته باشد. بیشتر افراد از دمنوش نعناع برای تسکین نشانه های حالت تهوع، سوء هاضمه، نفخ و گاز استفاده می کنند.

دمنوش ریحان

این ادویه تنها برای سالاد و روی کباب مورد استفاده قرار نمی گیرد. ریحان می تواند به تسکین دردهای گوارشی و ناراحتی شکمی کمک کند و حس و حال شما را بهتر نماید. اگر درد شکمی دارید دمنوش ریحان را فراموش نکنید.

دمنوش شیرین بیان

چایی که از ریشه شیرین بیان درست شده است می تواند تعداد زیادی از مشکلات گوارشی همچون زخم معده یا سوء هاضمه را بهبود ببخشد. این گیاه قدرتمند می تواند بر روی دیواره معده نیز اثر بگذارد.

چای سبز دمنوش برای معده درد

چای سبز نیز می تواند درد شکمی، گاز و نفخ را بهبود ببخشد. فقط به خاطر داشته باشید که کافئین موجود در این چای شما را بیدار نگه می دارد. پس توصیه می شود از این چای قبل از رفتن به رختخواب استفاده نکنید.

همانطور که مشاهده کردید دمنوش ها و چای های زیادی هستند که می توانند ناراحتی و درد شکمی شما را برطرف کنند. با اینحال اگر مشکل بزرگ تری داشتید حتما با پزشک مشورت کنید

درمان زخم معده با چای بابونه

رایج ترین چای آرامبخش شناخته شده که می تواند به سهولت دستگاه گوارشی را تحت فشار قرار دهد ، چای بابونه است .

چای بابونه دارای اثرات ضد اسپاسم و ضد التهاب است و کمک فراوانی به درمان حالت تهوع و سوزش های سرِ دل می کند. همچنین بابونه معده درد های عصبی را نیز تسکین می دهد.

دمنوش زیره سبزمفیدترین گیاه برای درمان درد معده

خواص زیره سبز :بادشکن، مقوی معده، ضد اسپاسم، افزایش دهنده شیر مادران شیرده ، ضد تشنج، ضد صرع، مقوی معده،عرق آور، ضد سم، ضد صفرا، تقویت کننده قوای جنسی، قابض، ضد نفخ، ضد احتقان، هضم کننده غذا و ادرار آور و دارای خواص آنتی اکسیدانی فراوان می باشد.

دمنوش مریم گلی

این گیاه نیز همانند سنبل الطیب دارای آنتی اکسیدان است، که باعث ایجاد خاصیت ضدالتهابی در آن می‌شود. از چای مریم گلی برای ناراحتی‌های معده و دستگاه گوارش استفاده می‌شود. مداومت در استفاده از آن باعث عملکرد بهتر دستگاه گوارش می‌شود. میکروفلورا ارگانیسم موجود در دستگاه گوارش است که در این گیاه به وفور یافت می‌شود، در نتیجه استفاده از آن باعث تعادل در این ارگانیسم می‌شود. یکی از ویژگی‌های این گیاه خاصیت ضد ویروسی و ضدباکتری آن است. همچنین از این دمنوش گیاهی برای درمان گرفتگی معده، نفخ بیش از حد معده، یبوست و تعادل گاز معده استفاده می‌شود.

دمنوش قاصدک

دمنوش قاصدک برای درمان ناراحتی‌های معده استفاده می‌شود. از این گیاه برای درمان نفخ معده و تعادل گازهای معده استفاده می‌شود، در نتیجه بهتر است آن را با مشورت پزشک در برنامه رژیم غذایی خود جای دهید. اگر از نارحتی‌های گوارشی و معده رنج می‌برید این دمنوش را امتحان کنید، زیرا برای درد معده معجزه می‌کند.

دمنوش گل ماهور دمنوش برای معده درد

برای اینکه به مبارزه با مشکلات گوارشی بروید از دمنوش گل ماهور استفاده کنید. تاثیرگذاری این دمنوش را دست کم نگیرید، زیرا بیشترین مشکلات گوارشی با مصرف آن قابل حل می‌باشد. کسانی که از یبوست و یا اسهال رنج می‌برند می‌توانند از دمنوش این گیاه برای درمان خود در کمترین زمان استفاده کنند. همچنین مصرف گل ماهور برای دفع سموم و اجابت مزاج توصیه می‌شود.

بادرنجبویه و تاثیر فوق العاده آن بر کاهش درد معده

بادرنجوبه گیاهی از خانواده نعناع است که شباهت زیادی به نعناع دارد ولی دارای بوی متفاوت است. این گیاه پر مصرف دارویی که از گیاهان مشهور به نام ملیسا از زمان های قدیم در بسیاری از نقاط دنیا به عنوان ضدنفخ، ضدتب ، ضددرد، ضدباکتری، ضدویروس تبخال، ضدهیستامین، ضدتب، ضدنفخ، آرام بخش، خواب آور، مقوی قلب، مقوی معده و ضداسپاسم است.

بومادران بهترین درمان کننده معده درد

بو مادران برای درمان ناراحتی شکم، اسهال ، دل درد، خونریزی معده، تنظیم قاعدگی زنان، اشتها آور، نیرو بخش و مسکن و سوزش ادرار استفاده می شود .

دمنوش گلپر دمنوش برای معده درد

گلپر از خانواده کرفس هاست. چای ان طعم تلخی دارد و بهتر است قبل از مصرف کمی آبلیمو به آن اضافه کنید. جوشانده ریشه این گیاه باعث هضم سریع و صحیح غذا شده و ترشح اسید معده را تنظیم می‌کند. گلپر در درمان یبوست نیز مفید است و نفخ معده را کاهش می‌دهد.

برخی از متخصصان بر این باورند که گلپر را نباید در دوران بارداری مصرف کرد و برای استفاده حتما باید با پزشک مشورت شود.

دمنوش رازیانه

برای تهیه چای رازیانه از دانه‌های آن به همراه کمی شیرین بیان استفاده می‌کنند. رازیانه در طب سنتی برای درمان اختلالات گوارشی، درد‌های شکمی، التهاب و گاز معده و یبوست استفاده می‌شده است.

در آزمایشاتی که روی موش‌ها صورت گرفت ترکیب رازیانه با عصاره زعفران، زخم معده آن‌ها را درمان کرد. هماهنطور که قبلا گفته شد یکی از دلایل نفخ شکم، زخم معده است.

چای رازیانه باعث ملین شدن معده شده و در نتیجه یبوست را درمان می‌کند. اگر مبتلایان به یبوست یک فنجان چای رازیانه در روز بنوشند به طور حتم درمان می‌شوند.

دمنوش ریشه کوشاد یا ژنسیان

کوشاد گلی است که گل‌های زرد و ریشه‌ای ضخیمی دارد. چای این گیاه ممکن است کمی بی مزه باشد پس در صورت استفاده قبل از نوشیدن به آن بابونه و عسل اضافه کنید.

در طب سنتی استفاده از ژنسیان بسیار معمول بوده و برای درمان بیماری‌های گوارشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ریشه ژنسیان حاوی مقدار زیادی فلاونوئید و ایریدوئید است که باعث کاهش نفخ معده می‌شوند.

دمنوش لیمو نعناع دمنوش برای معده درد

گزارش آژانس دارویی اروپا نشان می‌دهد که استفاده از چای لیمو-نعناع بر اساس طب سنتی در رفع گاز و کاهش نفخ معده بسیار مؤثر است.

این چای بهترین نوشیدنی برای هضم آسان غذاست که درد‌های شکمی، یبوست و بیماری‌های گوارشی را درمان می‌کند. لازم به ذکر است اثرات آن روی معده هنوز به طور کامل مورد آزمایش قرار نگرفته است و به تحقیقات بیشتری نیاز است.

درمان زخم معده در طب سنتی

درمان‌های طب سنتی برای مشکل زخم معده، شامل مجموعه‌ای از تدابیر است. بخشی از این تدابیر، مربوط به رژیم غذایی و بایدها و نبایدهای خوراکی است که مصرف انواع بهترین دمنوش برای زخم معده هم در این دسته جای می‌گیرد. در این مورد، مصرف روغن‌هایی مانند روغن بادام شیرین یا روغن زیتون بعد از غذا هم می‌تواند به کنترل ترشح اسیده معده کمک کند.

علاوه بر این‌ها، طب سنتی معتقد است که برای درمان زخم معده، از طب سوزنی هم می‌توان کمک گرفت. این روش، با تحریک نقاط حساس بدن، باعث کاهش اسید معده شده و طبع بیمار را اصلاح می‌کند. اصولا غلظت اسید معده در کسانی که طبع گرم و خشکی دارند بیشتر است و در چنین مواردی طبیب طب سنتی می‌کوشد تا با تعدیل گرما و خشکی طبع بیمار، تعادل اسید معده او را تنظیم کند.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: