مصرف این جوانه در ناشتای صبح یک کبد جدید در بدن شما به وجود می آورد

یکی از مهمترین خاصیت های درمانی جوانه شبدر، خاصیت تنظیم کننده ی فعالیت کبد است که باعث تصفیه و پاکسازی کبد می شود. همچنین تاثیر بسزایی در شفافیت پوست دارد.

کدخبر : 6678
سایت سرگرمی روز :

 یکی از مهمترین خاصیت های درمانی جوانه شبدر، خاصیت تنظیم کننده ی فعالیت کبد است که باعث تصفیه و پاکسازی کبد می شود. همچنین تاثیر بسزایی در شفافیت پوست دارد.

جوانه شبدر چه خواصی دارد؟

جوانه شبدر یکی از مهم ترین گیاهان در طب سنتی است که نیازهای فیبری بدن را برطرف کرده و در بهبود کم خونی، سرطان و کاهش وزن و... موثر است.

جوانه شبدر چیست؟

جوانه های خاصیت های فراوانی دارند و در این میان، از جوانه شبدر به عنوان یکی از معجزات طبیعت یاد می شود که حاوی مقدار زیادی از ویتامین هاست و برای درمان کم خونی، کاهش وزن و کاهش ریسک ابتلا به سرطان و پوکی استخوان مورد استفاده قرار می گیرد.

جوانه های گیاه شبدر در گذشته یکی از پرکاربردترین گیاهان در طب سنتی بوده اند و گذر زمان باعث درک بهتر جایگاه این جوانه ها شده است به طوری که در رقابت با بسیاری از مکمل های غذایی مصنوعی و غیر طبیعی عالی عمل می کند.

علاوه بر این از جوانه شبدر برای بهبود وضعیت پوست و مو نیز استفاده می شود. در ادامه جهت اشنایی کامل تر با این خاصیت های جوانه شبدر همراه ما باشید

همانطور که اشاره شد این گیاه فواید زیادی برای بدن انسان دارد که برخی از آنها عبارتند از:

• کاهش وزن و لاغری

همانطور که مطلع هستید از جمله پیش نیاز های دست یابی به اندامی ایده آل داشتن رژیم غذایی سالم و مناسب می باشد. جوانه شبدر بسیار کم کالری است و مقدار زیادی فیبر دارد که با کاهش اشتها از پرخوری جلوگیری می کند و با اضافه کردن آن در سالاد خود می توانید به راحتی به رژیم غذایی پایبند بمانید.

• بهبود سندرم پیش از قاعدگی

یکی از مواردی که خانم ها با آن روبرو هستند سندرم پیش از قاعدگی است که استروژن موجود در جوانه های شبدر همانند استروژن موجود در بدن زنان عمل کرده و به بهبود افراد کمک می کند. همچنین این ماده یکی از بهترین مواد غذایی برای کاهش علائم دوران یائسگی و ورم پستان در زنان نیز می باشد.

• افزایش پلاکت خون

جوانه شبدر مقدار زیادی ویتامین K دارد که در تولید پلاکت خون موثر است و بدین ترتیب از لخته شدن خون جلوگیری می کند.

• درمان بیماری کبد

مصرف جوانه شبدر باعث بهبود گردش خون و همچنین سم زدایی کبد می شود؛ به همین دلیل تاثیر بسزایی در درمان بیماری های کبد همچون کبد چرب دارد.

• بهبود سیستم ایمنی

پیش تر نیز اشاره شد که جوانه شبدر حاوی مقدار زیادی از ویتامین ها و مواد معدنی است و در بهبود گردش خون بدن نیز تاثیر گذار است. تمامی این موارد در کنار یکدیگر سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و شانس ابتلا به بیماری های مختلف را کاهش می دهند.

• درمان کم خونی

یکی از مشکلات رایجی که ممکن است افراد مختلفی با آن روبرو شوند کم خونی است که جوانه شبدر با افزودن مقادیر بالایی از آهن به افزایش و تولید گلبول های قرمز خون کمک کرده و آن را بهبود می بخشد. همچنین مصرف به اندازه جوانه شبدر می تواند در جلوگیری از ابتلا به این بیماری موثر باشد.

• پیشگیری از سرطان

از جمله مهم ترین فواید جوانه شبدر برای بدن تامین آنتی اکسیدان هایی است که به طور مستقیم باعث کاهش سلول های سرطانی در بدن شده و خطر متاستاز سلول های سرطانی را کاهش می دهد.

• جلوگیری از آلزایمر

با تامین آهن بدن و بهبود گردش خون، اکسیژن رسانی نیز بهبود یافته و خطر ابتلا به بیماری آلزایمر و زوال عقل هم کاهش می یابد.

• پیشگیری از بیماری های قلبی

جوانه شبدر مقادیر زیادی فیبر دارد که با کاهش کلسترول خون از ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری می کند.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: