تست هوش | تست هوش روز

تست هوش | با این داستانک معمایی هوش خود را بسنجید | چرا پسر درخواست تعویض قهوه را داد؟

با این معما و داستان کوتاه کارآگاهی هوش تان را بیازمایید!

کدخبر : 6686
سایت سرگرمی روز :

تست هوش یک مجموعه از سوالات و تمرین های روان‌سنجی است که به منظور اندازه گیری قابلیت های شناختی یک فرد و هوش وی طراحی شده است. در تست هوش ، افراد با پاسخ دادن به سوالات مختلفی که در زمینه های مختلف شامل منطق، حافظه، دقت و سرعت عمل، محاسبات ریاضی و غیره قرار دارند، باید هوش خود را نشان دهند. تست هوش ابزاری است که برای مقایسه هوش افراد با یکدیگر استفاده می شود. با استفاده از این ابزار، می توان به راحتی میزان هوش یک فرد را اندازه گیری کرد و با دیگران مقایسه کرد. به طور کلی، افرادی که در تست هوش عملکرد بهتری داشته باشند، به عنوان افراد با هوش بالا شناخته می شوند. استفاده از تست هوش در حوزه های مختلفی از جمله روانشناسی، آموزش و انتخاب نیروی کار بسیار رایج است. با استفاده از این تست، می توان به راحتی میزان هوش یک شخص را بررسی کرد و مدیریت منابع انسانی، انتخاب رشته تحصیلی و تشخیص بیماری های شناختی و روانی را انجام داد.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

تست هوش انواع و اقسام مختلفی دارد. تست هوش سنین مختلف متفاوت و در سطوح مختلفی وجود دارد. انجام یک تست هوش معتبر یکی از اولین راه‌های سنجش میزان بهره هوشی یا همان آی کیو یا هوش هیجانی است. ما در سایت سرگرمی روز جذاب ترین تست هوش را برای شما قرار میدهیم. شم امیتوانید انواع تست هوش را در بخش سرگرمی و در ادامه مطلب ببینید.

.

.

 

آیا می‌خواهید میزان تیزهوشی تان را آزمایش کنید؟ اگر بله این داستان کوتاه کارآگاهی برای شما آماده شده است. برای حل این معما سعی کنید از هوش منطقی تان کار بگیرید و بیشتر فکر کنید.

هوش منطقی

قبل از بیان مسئله ابتدا می‌خواهیم از هوش منطقی برایتان بگوییم:

این مفهوم نخستین بار در قالب کتابی به نام The Rationality Quotient بیان شد. کیت استانوویچ استاد روان‌شناسی دانشگاه تورنتو روی این موضوع و به خصوص تفکر انتقادی کار کرده است.

در واقع برای هوش منطقی و عقلانیت باید RQ تست را انجام دهید.

خوب حالا وقت آن است که این تست هوش منطقی را با هم حل کنیم.

داستان از این قرار است که روزی آرشام در کافی شاپی نشسته بود و درخواست یک قهوه داد. وقتی قهوه را آوردند او متوجه شد که مگسی داخل آن است. از پیشخدمت خواست تا قهوه را برایش عوض کند. بعد از این که فنجان قهوه جدید را آوردند و جرعه ای از آن نوشید، عصبانی شد. او از این که قهوه را عوض نکرده بودند خیلی ناراحت و عصبانی بود. حالا مسئله این است که آرشام چطور فهمید که قهوه همان قهوه قبلی است؟

برای تست هوش منطقی امروز قرار نیست زمان سنجی داشته باشید، فقط کافی است با دقت بیشتری به تصویر نگاه کنید و به موضوع خوب فکر کنید.

 

.

.

پاسخ تست هوش:

به این سوال دقت کنید: او از کجا می دانست که پیشخدمت همان فنجان قهوه قبلی را آورده است؟

از منطق تان کار بگیرید!

.

.

.

بیشتر فکر کنید!

هوش منطقی

جواب مسئله تست هوش منطقی

خوب آیا موفق شدید، به جواب درست دست پیدا کنید؟ اگر بله! به شما تبریک می‌گوییم اما اگر هنوز در حال فکر کردن هستید، جمله زیرا بخوانید!

آرشام فهمید قهوه همان قهوه قبلی است، چون قهوه شیرین بود. او قبل از این که مگس را درون قهوه اش پیدا کنید، شکر درون آن ریخته بود و وقتی آرشام از فنجان قهوه دوم نوشید، فهمید نوشیدنی اش شیرین است درحالی که او اصلا قهوه شیرین سفارش نداده بود.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: