قیمت طلا | قیمت روز طلا

قیمت طلا صعود کرد | قیمت روز طلا 7 مهرماه 1402

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۱ درصد افزایش به ۱۸۶۴ دلار و ۹۸ سنت رسید.

کدخبر : 7211
سایت سرگرمی روز :

طلا یکی از قدیمی‌ترین و پرآوازه‌ترین فلزات جهان است که اغلب در صنعت جواهرسازی، داروسازی و الکترونیک به کار می‌رود. قیمت طلا به شدت تحت تأثیر عواملی مانند تقاضا و عرضه، تورم، نرخ ارز، سیاست های بین‌المللی و غیره قرار دارد. با افزایش تقاضا و کاهش تولید، قیمت طلا افزایش خواهد یافت و بالعکس. از آنجا که طلا به عنوان یک رابطه مناسب بین پول های مختلف شناخته شده است، تغییرات در نرخ ارزها همچنین می‌تواند بر قیمت طلا  تأثیر بگذارد. در نتیجه، قیمت طلا به دلیل تاثیرات متعددی که بر آن دارد، به طور مداوم تغییر می‌کند و معمولاً بر اساس اونس آن در بازار جهانی محاسبه می‌شود. در ادامه بروزترین اخبار و قیمت طلا را مشاهده میکنید

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۱ درصد افزایش به ۱۸۶۴ دلار و ۹۸ سنت رسید.

قیمت طلا در روز جمعه ثابت مانده و در آستانه بزرگترین کاهش ماهانه از ماه فوریه قرار دارد. انتظار افزایش دوباره نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا قیمت طلا را به پایین‌ترین رقم طی ۶ ماه گذشته رسانده است.

به نقل از تسنیم، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۱ درصد افزایش به ۱۸۶۴ دلار و ۹۸ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار آمریکا هم ۰.۲ درصد بالا رفته و به ۱۸۸۲ دلار رسیده است.

قیمت این فلز گرانبها در آستانه یک کاهش ماهانه ۴ درصدی است و دومین کاهش پیاپی فصلی را هم تجربه می‌کند. از طرف دیگر، ارزش دلار و اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه‌داری آمریکا بهترین فصل خود را طی یک سال گذشته ثبت کرده است.

توماس بارکین رئیس فدرال رزرو ریچموند در روز پنجشنبه گفت هنوز مشخص نیست آیا نیازی به تغییر سیاست‌های پولی در ماه‌های آینده باشد یا نه.

بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه که غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

اطلاعات اقتصادی آمریکا حاکی از حفظ روند رشد آن در سه ماهه دوم سال جاری میلادی است.

اطلاعات مربوط به شاخص هزینه‌کرد مصرف شخصی در ماه اوت امروز منتشر خواهد شد.

تحلیلگران عقیده دارند بازگشت قیمت طلا به بالاتر از سطح ۱۹۰۰ دلار مستلزم پایین آمدن ارزش دلار و اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکاست.

قیمت نقره امروز با ۱.۸۰ درصد افزایش به ۲۳ دلار و ۱۵ سنت رسید و پلاتین با ۰.۶۸ درصد افزایش ۹۱۶ دلار و ۹۸ سنت معامله می‌شود.

منبع: تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: