کم خونی خود را فقط با این دو میوه ، آن هم ناشتا درمان کنید

با ترکیب این دو میوه سیب و گلابی کم خونی خود را درمان کنید

کدخبر : 7288
سایت سرگرمی روز :

با ترکیب این دو میوه سیب و گلابی کم خونی خود را درمان کنید

۱ عدد سیب و ۱ عدد گلابی را پوست گرفته و داخل میکسر بریزید و یک لیوان آب اضافه کنید و میل کنید

 خوردن این اسموتی، ناشتا معجزه میکند

بیش از ۸۳ درصد گوشت گلابی را آب تشکیل می‌دهد این میوه دارای املاح معدنی و مخصوصاً منگنز است.

قند گلابی بهترین قندی است که حتی اشخاص مبتلا به مرض قند می‌توانند از آن استفاده کنند، زیرا به آسانی هضم و جذب بدن می‌شود. پوست گلابی از نظر تانن غنی است و همچنین موجب پاک کردن روده‌ها می‌شود پوست گلابی به خاطر آنکه در معرض نور خورشید قرار می‌گیرد از نظر ویتامین‌ها و دیاستاز از گوشت آن غنی‌تر است همه حتی بچه‌های کوچک می‌توانند گلابی بخورند به شرط آنکه کاملاً رسیده باشد گلابی‌هایی که کاملاً نرسیده باشند مواد تحریک کننده دارند و گلابی‌هایی هم که زیاد رسیده باشند قسمتی از خواص غذایی خود را از دست می‌دهند. کسانی که نمی‌توانند میوه‌های خام بخورند می‌توانند کمپوت گلابی بخورند، زیرا کمپوت گلابی نیز مثل میوه‌ی گلابی تمام خواص غذایی این میوه را در خود دارد.

خواص گلابی در طب سنتی

مزاج میوه گلابی، گرم و تر است. از خواص گلابی در طب سنتی می‌توان به میلن بودن اشاره کرد و همچنین این میوه باعث تأمین رطوبت بدن و رفع یبوست است. دیگر خواص گلابی در طب سنتی این است که از بروز بیماری‌های عصبی جلوگیری می‌کند، به تأمین رطوبت مغز کمک می‌نماید و سببرفع تشنگی، تنگی نفس و سوزش مثانه نیز می‌شود.

از مضرات گلابی در طب سنتی می‌توان تنها به خوردن گلابی با معده خالی اشاره کرد. همچنین در طب سنتی آماده است که پس از مصرف گلابی، آب ننوشید.

خواص گلابی برای سنگ کلیه

یکی از خواص گلابی برای سنگ کلیه است، زیرا نه‌تنها حاوی مقادی زیادی آب است و به کارکرد کلیه‌ها و دفع سنگ و حتی بهبود عفونت مجاری ادراری کمک می‌کند؛ بلکه می‌توانید با استفاده از جوشانده برگ گلابی، به دفع سنگ کلیه، دفع سنگ مثانه و همچنین بهبود ورم پروستات خود کمک نمایید.

خواص گلابی برای یبوست

 فیبر موجود در گلابی مواد غذایی را جمع می‌کند و به‌صورت توده در می‌آورد، در نتیجه غذا راحت‌تر از میان روده عبور می‌کند که مهم‌ترین فواید گلابی برای یبوست است. همچنین سبب ترشحات معده و شیره‌ی گوارشی می‌شود و حرکات روده را تنظیم می‌کند و احتمال ابتلا به یبوست و اسهال را کاهش می‌دهد.

خواص گلابی برای پیشگیری از سرطان

مانند سایر میوه‌ها، گلابی سرشار از آنتی اکسیدان‌ها است. آنتی اکسیدان‌ها با رادیکال‌های آزاد مبارزه میکنند؛ به همین دلیل گلابی با دارا بودن ویتامین‌ C، ویتامین A، ترکیبات فلانوئید، بتاکاروتن، لوتئین و زیگزانتین می‌تواند به پیشگیری از سرطان و بسیاری از بیماری‌ها کمک کند.

خواص گلابی برای ریه

 در واقع وجود آنتی اکسیدان‌ها و سایر مواد موحود در گلابی این میوه پاییزی را تبدیل به یک ضدالتهاب قوی کرده که با این خاصیت خود به پاک‌سازی ریه و کاهش گلو درد و حتی سایر دردهای التهابی کمک می‌کند. به همین دلیل از فواید گلابی برای ریه و التهابات آن استفاده می‌کنند تا در روزهای سرد پاییزی از بسیاری از بیماری‌های ریوی پیشگیری کند.

خواص گلابی برای کرونا

همانطور که گفته شد وجود مقادیر زیاد ریز مغذی‌ها مانند ویتامین‌ها و انواع آنتی اکسیدان و همچنین خاصیت‌های ضد التهابی گلابی، می‌توان آن را برای از بین بردن علائم و عوارض کرونا توصیه کرد که می‌تواند التهاب‌های ناشی از ویروس درگلو و حتی ریه را کم کرده و سیستم ایمنی و عملکرد بدن را برای مقابله با آن افزایش دهد. به دلیل تاثیری که این میوه در کاهش التهاب و تقویت سیستم ایمنی بدن دارد، در روزهای اپیدمی می‌توان از فواید گلابی برای کرونا استفاده کرد.

خواص گلابی برای قلب

از خواص گلابی در طب اسلامی، به خاصیت آن برای قلب اشاره شده است که این به دلیل وجود میزان بالایی پتاسیم در آن است. سیب دارای کلسیم فراوانی است و به همین دلیل مصرف سیب و گلابی در کنار یکدیگر برای تقویت قلب و حفظ سلامتی بدن بسیار مفید است. همچنین بهبود گردش خون، جلوگیری از نقص‌های هنگام تولد، کاهش التهاب، مراقبت و تقویت استخوان‌ها و همچنین تقویت پوست و مو نیز از خواص دیگر گلابی است.

خواص گلابی کال

اغلب منابع علمی به خواص گلابی کال اشاره‌ای نکرده‌اند و همواره پیشنهاد داده‌اند از گلابی رسیده استفاده کنید. گلابی کال سفت است و خوردن و هضم آن دشوار است و مصرف گلابی کال اغلب سبب دل‌درد می‌شود؛ به همین دلیل است که عقیده بر آن است که عوارض گلابی کال از فواید گلابی کال بیشتر هستند.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: