قیمت طلا | قیمت روز طلا

سقوط آزاد قیمت طلا به پایین ترین نرخ در 6 ماه اخیر | قیمت روز طلا 10 مهرماه 1402

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۲ درصد کاهش به ۱۸۴۳ دلار و ۸ سنت رسید.

کدخبر : 7348
سایت سرگرمی روز :

طلا یکی از قدیمی‌ترین و پرآوازه‌ترین فلزات جهان است که اغلب در صنعت جواهرسازی، داروسازی و الکترونیک به کار می‌رود. قیمت طلا به شدت تحت تأثیر عواملی مانند تقاضا و عرضه، تورم، نرخ ارز، سیاست های بین‌المللی و غیره قرار دارد. با افزایش تقاضا و کاهش تولید، قیمت طلا افزایش خواهد یافت و بالعکس. از آنجا که طلا به عنوان یک رابطه مناسب بین پول های مختلف شناخته شده است، تغییرات در نرخ ارزها همچنین می‌تواند بر قیمت طلا  تأثیر بگذارد. در نتیجه، قیمت طلا به دلیل تاثیرات متعددی که بر آن دارد، به طور مداوم تغییر می‌کند و معمولاً بر اساس اونس آن در بازار جهانی محاسبه می‌شود. در ادامه بروزترین اخبار و قیمت طلا را مشاهده میکنید

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۲ درصد کاهش به ۱۸۴۳ دلار و ۸ سنت رسید.

بالا رفتن ارزش دلار قیمت طلا را برای ششمین روز پیاپی در روز دوشنبه کاهش داده و به پایین‌ترین رقم طی ۷ ماه گذشته رسانده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۲ کاهش به ۱۸۴۳ دلار و ۸ سنت رسید، یعنی پایین‌ترین رقم‌ از دهم مارس. قیمت معاملات آتی طلا در بازار آمریکا هم ۰.۳ درصد پایین آمده و به ۱۸۵۹ دلار و ۷۰ سنت رسیده است.

طلا بیشترین کاهش هفتگی را از ژوئن ۲۰۲۱ در هفته گذشته تجربه کرد و سه‌ماهه سوم سال جاری میلادی را هم با ۳.۷ درصد کاهش قیمت به پایان رساند.

به نقل از تسنیم، ارزش دلار به بالاترین رقم طی ۱۰ ماه گذشته رسیده است. افزایش ارزش دلار خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گرانتر کرده و تمایل برای آن را پایین می‌آورد.

اطلاعات اقتصادی آمریکا در روز جمعه نشان داد تورم در این کشور در ماه اوت آرام‌تر شده و شاخص قیمت هزینه‌کرد مصرف شخصی که شاخص مورد نظر فدرال رزرو است، طی سه ماه گذشته به طور متوسط حدود ۲ درصد بوده است.

جان ویلیامز رئیس فدرال رزرو نیویورک گفت با توجه به پایین آمدن فشار تورم و نزدیک شدن آن به شاخص رسمی، بانک مرکزی احتمالاً روند افزایش نرخ بهره را متوقف خواهد کرد.

بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

بازارها ۴۵ احتمال می‌دهند نرخ بهره یک بار دیگر تا پایان سال جاری میلادی افزایش یابد و ۴۳ درصد هم پیش‌بینی می‌کنند این سیاست در نیمه اول ۲۰۲۴ آرام‌تر شود.

قیمت نقره امروز با ۲.۰۳ درصد کاهش به ۲۲ دلار رسید و پلاتین با ۰.۱۱ درصد افزایش، ۹۰۸ دلار و ۹۱ سنت معامله می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • ناشناس
    0

    سعید باقری