قیمت طلا | قیمت روز طلا

قیمت طلا سر به فلک کشید | قیمت روز طلا 21 مهرماه 1402

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۰ درصد افزایش به ۱۸۷۶ دلار و ۴۳ سنت رسید.

کدخبر : 7745
سایت سرگرمی روز :

طلا یکی از قدیمی‌ترین و پرآوازه‌ترین فلزات جهان است که اغلب در صنعت جواهرسازی، داروسازی و الکترونیک به کار می‌رود. قیمت طلا به شدت تحت تأثیر عواملی مانند تقاضا و عرضه، تورم، نرخ ارز، سیاست های بین‌المللی و غیره قرار دارد. با افزایش تقاضا و کاهش تولید، قیمت طلا افزایش خواهد یافت و بالعکس. از آنجا که طلا به عنوان یک رابطه مناسب بین پول های مختلف شناخته شده است، تغییرات در نرخ ارزها همچنین می‌تواند بر قیمت طلا  تأثیر بگذارد. در نتیجه، قیمت طلا به دلیل تاثیرات متعددی که بر آن دارد، به طور مداوم تغییر می‌کند و معمولاً بر اساس اونس آن در بازار جهانی محاسبه می‌شود. در ادامه بروزترین اخبار و قیمت طلا را مشاهده میکنید

 قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۰ درصد افزایش به ۱۸۷۶ دلار و ۴۳ سنت رسید.

به نقل از رویترز، درگیری‌ در خاورمیانه و انتظار پایان روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا قیمت طلا را در روز جمعه افزایش داده است. طلا در آستانه بهترین هفته خود طی هفت ماه گذشته قرار دارد.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.40 درصد افزایش به 1876 دلار و 43 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با 0.32 درصد افزایش به 1889 دلار و 10 سنت رسیده است.

انتشار اطلاعات اقتصادی آمریکا مبنی بر افزایش قیمت‌های مصرف کننده در این کشور در ماه سپتامبر ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری این کشور را بالا برده بود، اما هر دوی این شاخص‌ها امروز کمی کاهش داشتند.

تحلیلگران انتظار دارند روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا پایان یابد. بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

قبل از انتشار اطلاعات تورم آمریکا، طلا در روز پنجشنبه به بالاترین رقم طی دو هفته گذشته رسیده بود. تغییر دیدگاه سیاستگذاران آمریکا که افزایش سود اوراق قرضه خزانه‌داری می‌تواند جایگزین بالا بردن نرخ بهره شود، از قیمت طلا حمایت کرد.

از طرف دیگر، درگیری نظامی بین رژیم صهیونیستی و حماس تمایل به طلا به عنوان یک پشتوانه ایمن را افزایش داده و این فلز گرانبها را در آستانه یک افزایش قیمت بیش از 2 درصدی قرار داده است.

سرمایه‌گذاران همچنین در حال بررسی آخرین اطلاعات تورم در چین به عنوان بزرگترین مصرف کننده طلای دنیا هستند‌. قیمت مصرف کننده و قیمت درب کارخانه محصولات تا حدی کاهش یافته و فشار تورم در این کشور را پایین آورده است.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.80 درصد افزایش به 22 دلار و 14 سنت رسید و پلاتین با 0.07 درصد کاهش 870 دلار و 8 سنت معامله می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: