قیمت طلا | قیمت روز طلا

قیمت طلا در مسیر صعودی | قیمت روز طلا 22 مهرماه 1402

قیمت هر اونس طلا امروز با ۳.۴۲ درصد افزایش به ۱۹۳۲ دلار و ۸۲ سنت رسید.

کدخبر : 7767
سایت سرگرمی روز :

طلا یکی از قدیمی‌ترین و پرآوازه‌ترین فلزات جهان است که اغلب در صنعت جواهرسازی، داروسازی و الکترونیک به کار می‌رود. قیمت طلا به شدت تحت تأثیر عواملی مانند تقاضا و عرضه، تورم، نرخ ارز، سیاست های بین‌المللی و غیره قرار دارد. با افزایش تقاضا و کاهش تولید، قیمت طلا افزایش خواهد یافت و بالعکس. از آنجا که طلا به عنوان یک رابطه مناسب بین پول های مختلف شناخته شده است، تغییرات در نرخ ارزها همچنین می‌تواند بر قیمت طلا  تأثیر بگذارد. در نتیجه، قیمت طلا به دلیل تاثیرات متعددی که بر آن دارد، به طور مداوم تغییر می‌کند و معمولاً بر اساس اونس آن در بازار جهانی محاسبه می‌شود. در ادامه بروزترین اخبار و قیمت طلا را مشاهده میکنید

قیمت هر اونس طلا امروز با ۳.۴۲ درصد افزایش به ۱۹۳۲ دلار و ۸۲ سنت رسید.

به نقل از تسنیم، قیمت طلا بیش از ۳ درصد در روز جمعه افزایش یافت. این فلز گرانبها در آستانه بیشترین افزایش قیمت هفتگی طی ۷ ماه گذشته قرار دارد. بالا گرفتن درگیری‌ها در خاورمیانه سرمایه‌گذاران را به سمت پشتوانه‌های ایمنی مثل طلا سوق داده است.

به نقل از رویترز، از طرف دیگر، انتظار توقف روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا به نفع طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده بوده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۳.۴۲ درصد افزایش به ۱۹۳۲ دلار و ۸۲ سنت رسید.

سرمایه‌گذاران به دقت تحولات خاورمیانه را دنبال می‌کنند، تحولاتی که بازارها را از ابتدای هفته گذشته آشفته کرده است. رژیم صهیونیستی آغاز حمله زمینی خود به نوار غزه را اعلام کرده است.

طبق گفته ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در اواندا، افزایش تنش‌ها در خاورمیانه تمایل سرمایه‌گذاران به پشتوانه‌های ایمنی مثل طلا را افزایش داده است.

مویا عقیده دارد این تحولات می‌تواند قیمت طلا را در سال جاری میلادی به ۲۰۰۰ دلار برساند. از طرف دیگر، اطلاعات اقتصادی آمریکا نشان می‌دهد قیمت مصرف کننده در این کشور در بحبوحه بالا رفتن هزینه اجاره خانه و قیمت بنزین افزایش یافته است.

علاوه بر خبرهای جنگ، احتمال توقف روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در اجلاس ماه نوامبر هم به بالا رفتن قیمت طلا کمک می‌کند. تاجران در حال حاضر ۶۹ درصد احتمال می‌دهند فدرال رزرو نرخ بهره را در ادامه سال جاری میلادی ثابت نگه دارد.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۴.۲۶ درصد افزایش به ۲۲ دلار و ۹۰ سنت رسید و پلاتین با ۱.۵۴ درصد افزایش ۸۸۴ دلار و ۱۳ سنت معامله می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: