اگر می خواهید تا 120 سالگی عمر کنید این کار ساده را انجام دهید

بر اساس مطالعات منتشر شده در معتبرترین مجلات دندانپزشکی دنیا، افرادی که دندانهای کمی در دهان دارند، نسبت به سایرین طول عمر کمتری خواهند داشت.

کدخبر : 7851
سایت سرگرمی روز :

بر اساس مطالعات منتشر شده در معتبرترین مجلات دندانپزشکی دنیا، افرادی که دندانهای کمی در دهان دارند، نسبت به سایرین طول عمر کمتری خواهند داشت.

ندا مسلمی گفت: بر اساس مطالعات منتشر شده در معتبرترین مجلات دندانپزشکی دنیا، افرادی که دندانهای کمی  در دهان دارند، نسبت به سایرین طول عمر کمتری خواهند داشت.

وی در حاشیه برپایی بیست و یکمین کنگره انجمن علمی پریودونتولوژی ایران با بیان این مطلب، گفت: مطالعات انجام شده از ارتباط مشکلات قلبی، عروقی، مغزی و ریوی با سلامت دندان ها و لثه حکایت دارد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، افزود: اهمیت حفظ سلامت دندان ها به حدی است که اخیرا در یکی از معتبرترین مجلات علمی، ارتباط میان حفظ سلامت دندانها با طول عمر مورد تایید قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه نمیتوان اهمیت وجودی و تاثیر ایمپلنتهای دندانی  در برقراری مجدد عملکرد دندان ها در افراد دچار بی دندانی را نادیده گرفت، تاکید کرد: اما هیچ ایمپلنتی از نظر عملکرد دراز مدت و حتی زیبایی قابل قیاس با دندان طبیعی نیست.

دبیر علمی بیست و یکمین کنگره بین المللی انجمن پریودونتولوژی ایران، گفت: وظیفه ما دندانپزشکان این است که تا حد امکان دندان های طبیعی فرد را حفظ کنیم .

مسلمی با بیان اینکه استفاده از ایمپلنتهای دندانی اگر چه تا الان نتایج قابل قبولی را نشان داده است، افزود: ولی تا زمانی که امکان حفظ سلامت دندان ها و شرایط بافت های اطراف وجود دارد، باید از کشیدن آنها اجتناب شود و تا حد امکان درمان با ایمپلنت های دندانی را به تعویق بیاندازیم.

عضو انجمن پریودونتولوژی ایران گفت: امروزه با پیشرفتهای علمی صورت گرفته، امکان درمان و حفظ دندان های به مخاطره افتاده وجود دارد و موضوع مهمی که در دومین روز از  بیست و یکمین کنگره بین المللی انجمن علمی پریودونتولوژی ایران مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت، همین مبحث حفظ دندان ها است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: امروزه با کمک تکنیک ها و جراحی میکروسکوپی و بازسازی لثه و پیوند استخوان میتوان از کشیدن بسیاری دندان ها پیشگیری کرد؛ از سوی دیگر هزینه درمان بیماری های لثه و حفظ دندان طبیعی به مراتب کمتر از درمان با ایمپلنت دندانی است.

وی اظهار کرد: متاسفانه مردم با اهمیت و جایگاه جراح لثه(پریودونتیست) زیاد آشنایی ندارند و برخلاف بسیاری موارد که بیمار را ناچار به مراجعه به مطب دندانپزشک میکند، بیماری های لثه ای عمدتا دردناک نیست بنابر این بیمار زمانی به جراح لثه مراجعه میکند که فرصت طلایی درمان از دست رفته یا دندان دچار لقی شدید شده است.

مسلمی، گفت: نکته مهم در کار تخصصی و آموزشی، تاکید به همکاران دندانپزشک برای معاینات و تشخیص بیماری  لثه در مراحل اولیه است.

وی در پایان با بیان اینکه مشکلات لثه ای جزء بیماری های خاموش محسوب میشود، افزود: به مردم پیشنهاد میکنیم که ضمن حفظ بهداشت دهان و دندان، استفاده صحیح از مسواک و نخ دندان را فراموش نکنند؛ دقت کنید که دهانشویه نیز هیچگاه نمیتواند جایگزین مسواک باشد.

شایان ذکر است: بیست و یکمین کنگره بین المللی انجمن علمی پریودونتولوژی ایران که از امروز 26مهر ماه در محل هتل المپیک تهران آغاز شده است تا جمعه ۲۹ برپا خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

 • علی
  2

  من نمیخوام تا۱۲۰ سالگی عمرکنم

 • خداداد عباسی
  3

  سلام وقتی هزینه های دندانپزشکی از هزینه زندگی بالاتر باشه با این اوضاع اقتصادی حاکم بر جامعه ایران و فشار های روحی بمیریم خیلی بهتره

 • محمد
  1

  آقای خدا داد بنده هم موافقم شاد باشید

 • علی
  1

  چو ناکس در ده کد خدایی کند همه بی دندان شوند

 • علی
  1

  نگهداری دندان را از کودکی درمدارس باید توسط دولت به صورت رایگان برای این ملت بدبخت انجام داد چون مردم پول ندارند بخورند چه برسه هزینه دندانپزشکی را پرداخت کنند

 • ناشناس
  2

  عامو تورا بخدا مردم توانای خرج خونشون ندارند رودلت خودت حرف میزنی

 • مادر
  2

  خدارو شکر مواد دندانپزشکی ومهارت دندانپزشکان کم وصد البته هزینه ها سرسام آور رفتن 🤨

 • یل
  0

  مردن واجبه بابا

 • یه بدبخت
  0

  حاجی نخواستیم ۱۲۰سال عمر کنیم.ناموسا شصت سالم از سرمون زیاده ولی بذارین مثه آدم بی گرفتاری و دغدغه زندگی کنیم.شصتای بقیش مال شما.عامو ما از گشنگی داریم می‌میریم

 • ناشناس
  0

  هرانکس که دندان دهد پول دندان هم نتوانددهد

 • آ
  0

  آخه کدام آدم هست که نخواددندانهایش رادرکنه چراصحبت ازپولش نمی کنی درحال حاضر بااین قیمتهای ایمپلنت بایدچاه نفت شخصی داشته باشی

 • احمو
  0

  اگه کسی نخاد از ۳۰ بیشتر عمر کنه باید کیو ببینه ؟