دعایی برای خلاصی همیشگی از قرض و بدهی و افزایش رزق و روزی

به بیان ائمه دعای توسعه رزق و روزی و ادیعه های مختلفی برای ادای قرض و افزایش برکت زندگی وجود دارد.

کدخبر : 8278
سایت سرگرمی روز :

به بیان ائمه دعای توسعه رزق و روزی و ادیعه های مختلفی برای ادای قرض و افزایش برکت زندگی وجود دارد.

دعای توسعه رزق و روزی

یکی از مهمترین عبادات، دعاست. در روایات با عنوان بهترین عبادت و مغز عبادات از آن یاد می شود. در خصوص دعاها این را هم باید بدانیم اینطور نیست که دعاها مستجاب نشده باشد و خدا به آنها جواب نداده باشد؛ بلکه همه این دعاها پذیرفته شده اند. اما این سرعت و بُطئ در ظهور و بروز اثر است. بروز و ظهور اثر، دیر و زود دارد ولی سوخت و سوز ندارد. وقتی من دعا کردم، خدا جوابم را داده و رویش را از من برنگردانده است؛ پس دعای من مستجاب شده و جواب گرفته ام. مقبول هم شده است؛ یعنی خدا پذیرفته است و گفته چشم! آنچه می خواهی را به تو می دهم؛ اما در تأثیر، تأخیر افتاده است که آن هم دلایل مختلفی دارد.

در آیه 38 سوره آل عمران به یکی از دعاهای مستجاب اشاره می شود:

«هُنَالِکَ دَعَا زَکَرِیَّا رَبَّهُ قَالَ رَبِّ هَبْ لِی مِن لَّدُنْکَ ذُرِّیَّةً طَیِّبَةً إِنَّکَ سَمِیعُ الدُّعَاء.»

«آن جا و در آن وقت بود که زکریا پروردگار خود را خواند، گفت:پروردگارا، از جانب خود به من فرزندی پاکیزه عطا کن، که تو شنوای دعایی.»

سه نکته کوتاه:

* مادر مریم با همسر زکریّا خواهر بودند و هر دو عقیم و نازا. مادر مریم با دیدن صحنه غذا دادن پرنده به جوجه هایش منقلب شد و به درگاه خدا دعا کرد، خداوند نیز به او مریم را عطا کرد. در اینجا هم وقتی حضرت زکریّا مقام و مرتبه مریم را دید، از خداوند طلب فرزند نمود. از اینجا مشخص می شود که دعا برای فرزند دار شدن نه تنها بد نیست بلکه درخواست فرزند و نسل پاک، سنّت و روش انبیاست.

** در هیچ امری از دعا کردن ابا نکنیم. خیال نکنیم که مثلاً برای کسب رزق و روزی فقط باید تلاش و تجارت کرد. نه، بلکه در کنار تلاش دعا هم بسیار موثر خواهد بود.

*** در کتاب داروخانه معنوی دعای زیر برای توسعه رزق و روزی و ادای قرض نقل شده است:

حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله نقل فرمودند:قسم به آن خدایی را که من را مبعوث فرموده هرکسی این دعا را همراه خود داشته باشد یا در دکان و یا در منزل خود گذارد فقر او به ثروت و وسعتِ رزق و روزی مبدل شود. (ان شاء الله)

«یا اللهُ یا رَبِّ یا حَیُّ یا قَیّوم یا ذَالجَلالِ وَ الاکرام اَسئَلُکَ بِاسمِکَ اَلعَظیم اَلاَعظَم اَن تَرزُقَنی رَزقاً

حَلالاً طَیِّباً بِرَحمَتِکَ الواسِعَه « یا اَرحَمَ الرّاحِمِین.»

ای خدا ای پروردگار ای زنده ای پاینده ای دارای شکوه و بزرگواری از تو میخواهم به نام تو که بسیار بزرگ و بزرگترین است اینکه روزی کنی مرا ، رزقی حلال و پاک ، برحمت گسترده ات ای مهربان ترین مهربانان.

دعا جهت زیاد شدن روزی

این دعا را روزی چهارده مرتبه تا 9 روز بخواند:

اللهمانی اَسْئَلُکَ به حقَّ وَلِیَّکَ مُحَمَدِّ بن عَلیًّ عَلَیهِ السَّلامُ اِلاّ جُدْتَ بِهِ عَلَیَّ مِنْ فَضْلِکَ وَ تَفَضَّلْتَ بِهِ عَلَیَّ مِنْ وُسْعِکَ وَ وَسَّعَتَ عَلَیَّ رِزْقَکَ وَ اَغْنَیْتَنی عَمَّنْ سِواکَ وَ جَعَلْتَ حاجَتی اَلَیْکَ وَ قَضاها عَلَیْکَ اِنَّکَ لِما تَشاءُ قَدیر

دعا جهت توسعه رزق از امام جواد (علیه السلام)

یا مَنْ یَکْفی مِنْ کُلِّ شَیْ ءٍ وَ لا یَکْفی مِنْهُ شَیْ ءٌ اِکْفِنی ما اَهَمَّنی.

دستوری از پیامبر بزرگوار اسلام صلی الله علیه و اله و سلم اگر قرضی دارید و از پرداخت آن عاجز شدید این دعا را ورد خود قرار دهید به ویژه بعد از هر نماز صد مرتبه بگویید انشا الله موفق به ادای قرض خواهید شد اَللّـهـُـمَّ اَغـنِـنـی بـِـحـَلا لـِکَ عَن حـَرامـِکْ وَ بـِـفـَضـْـلـِکَ عَــمـَّـنْ سـِـواکْ علاوه بر اینکه بعد از هر نماز می خوانید همواره بخوانید

 

دعا جهت غنی شدن از حضرت رسول (صلی الله علیه و آله و سلم)

حضرت خاتم الانبیاء (علیه السلام) به اصحاب صفه در وقتی که از تنگدستی خود شکایت کردند این دعا را تعلیم شان فرمود که دائم بخوانند، غنی خواهند شد.

اللّهُمَّ رَبِ السَّمواتِ السَّبْعِ وَ رَبِّ الْعَرْشِ الْعَظیمِ اِقْضِ عَنّا الدَّیْنِ وَ أغْنِنا مِنَ الْفَقْرِ

رسیدن به اجابت

امام صادق علیه السلام فرمودند:کسی که صد بار لا اله الا الله الملک الحق المبین بگوید، خدای عزیز غائب او را از فقر پناه داده و وحشت قبرش (یا ترس از برونفکنی) را از بین می برد، بی نیازی را به دست آورده و در بهشت را کوبیده است. (نقل از کتاب ثواب الاعمال شیخ صدوق)

امام صادق (علیه السلام) فرمود:هنگامی که انسان کاری را آغاز می کند باید تا یک سال آن را ادامه دهد، سپس اگر خواست به کار دیگری بپردازد. دلیل آن درک شب قدر و وصول به تقدیر الهی است . (اصول کافی، ج 2، ص 83)

آیه به جهت زیادی رزق

به تجربه رسیده آن که در هر روز بخواند آیه مبارکه و من یتق الله تا آخر آیه 3 سوره طلاق را سه مرتبه بعد از نمازهای واجب یا سه مرتبه صلوات در اول آن و سه مرتبه صلوات در آخر آن بخواند موجب وسعت رزق خواهد بود. انشاء الله.

وَ مَنْ یَتَّقِ اللهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً وَ یَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لا یَحْتَسِبُ وَ مَنْ یَتَوَکِّلْ عَلَی الله فَهُوَ حَسْبُهُ اِنَّ اللهَ بالغُ اَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللهُ لِکُلِّ شَیْءٍ قَدْرا.

درمان فقر و دعای رزق و روزی

هر کس سوره ی قارعه را بنویسد و با خود همراه داشته باشد اگر معیشت و زندگی بر او تنگ و سخت باشد زندگی بر او آسان خواهد شد.

دعای گشایش رزق و روزی

هر کس سوره ی صافات را در هر روز جمعه بخواند خداوند در دنیا به او رزق و روزی زیاد و مخصوصی خواهد رسانید که نه شیطان و نه هیچ ظالمی در او تصرف نتوانند کرد .

خواص دنیوی سوره ذاریات

1- هر کس این سوره را تلاوت کند لااقل یک بار در هر روز بخواند، ثروت حلال برای او به هم رسد به طوری که متحیر گردد.

2- از امام صادق (علیه السلام) :هر کس این سوره را روز یا شب بخواند خدا معیشت او را اصلاح فرماید او را رزق وسیعی عنایت نماید.

3- مرحوم سید محمد خامنه ای تبریزی:که قرائت سوره ذاریات در هر روز موجب ثروت فراوان می گردد همین طور که قرائت این سوره به همراه سوره های طلاق مزمل والم نشرح در هر روز برای توسعه امر معاش مجرب است به طوری که من حیث لا یحتسب می رسد و موجب حیرت عقول می گردد. و در اهمیت این ختم فرموده که اگر در روز این ختم از شما فوت شد آن را در شب بجای آرید.

شیخ صدوق از حضرت امام صادق (علیه السلام) نقل کرده است که فرموده:هر کس سوره مبارکه ذاریات را روز یا شب بخواند خدا معیشت او را اصلاح فرماید و او را رزق وسیعی عنایت نماید.

ادا قرض و دین

دستوری از پیامبر بزرگوار اسلام صلی الله علیه و اله و سلم اگر قرضی دارید و از پرداخت آن عاجز شدید این دعا را ورد خود قرار دهید به ویژه بعد از هر نماز صد مرتبه بگویید انشا الله موفق به ادای قرض خواهید شد:

اَللّـهـُـمَّ اَغـنِـنـی بـِـحـَلا لـِکَ عَن حـَرامـِکْ وَ بـِـفـَضـْـلـِکَ عَــمـَّـنْ سـِـواکْ

علاوه بر اینکه بعد از هر نماز می خوانید همواره بخوانید.

گشایش روزی و ادا قرض

ابو بصیر نقل می کند:به حضرت صادق (علیه السلام) از حاجت خودم شکایت کردم و از آن حضرت خواستم که به من دعایی جهت رزق بیاموزد

حضرت صادق (علیه السلام) فرمود:در نماز شب، وقت سجده (در روایت دیگر:در سجده آخرِ رکعتِ هشتمِ نافله شب) این دعا را بخوان:یا خَیْرَ مَدْعُوٍّ وَ یا خَیْرَ مَسْئُولٍ وَ یا اَوْسَعَ مَنْ اَعْطی وَ یا خَیْرَ مُرْتَجیً اُرْزُقْنی وَ اَوْسِعْ عَلَیَّ مِنْ رِزْقِکَ وَ سَبِّبْ لی رِزْقاً مِنْ قَبْلِکَ اِنَّکَ عَلی کُلِّ شَیْءٍ قَدیرٌ.

حضرت این دعا را به من تعلیم فرمود، از وقتی که من آن را خواندم، دیگر محتاج نشدم.

توجه:

نکته ای که شایسته است در اینجا متذکر شویم این است که تمام این دعاها و اذکاری که توصیه شده به این معنا نیست که اگر هرکس با هر اعتقادات و اعمالی این ها را به جای آورد قطعاً نتیجه خواهد گرفت.

همان طور که می دانید هر عملی یک مقدمه ای دارد که تا آن مقدمه نباید، عمل نتیجه ی مطلوبی نخواهد داشت. بنابر این برای نتیجه گرفتن از این دعاها و هر دعای دیگر ابتدا باید از گناهان خود توبه کنیم، یک مقدمه ای در درون خود و پل ارتباطی میان خود و آن کسی که از او خواسته ای داریم برقرار سازیم تا انشاالله به نتیجه ی مطلوب برسیم .

ادا قرض و رفع ستم

بسمه تعالی

مردی خدمت به خدمت حضرت صادق آل محمد (صلی الله علیه و آله ) شرفیاب شد و از قرض و ستم سلطان به آن حضرت شکایت کرد و گفت :

اِی آقای من ، اطرافم را قرض احاطه کرده و سلطانی هم هست که به من ظلم می کند، اگر دعایی دارید به من بیآموزید تا به وسیله آن دعا، غنیمتی ، گنجی ، زیرخاکی ، چیزی پیدا کنم و قرضهایم را اداء کنم و ستم سلطان را هم با آن باز دارم ؟!

حضرت فرمود:

وقتی که شب شد، دو رکعت نماز بخوان ، که در رکعت اول آن :

بعد از حمد ((آیة الکرسی )) باشد.

و در رکعت دوم :بعد از حمد، آخر سوره حشر را بخوان لَوْ اَنْزَلْنا هذَا الْقُرآنَ عَلی جَبَلٍ...)را تا آخر سوره بجا آور.

چند ختم از کتاب آیت الکرسی طلسم عظیم القدر حاج نصر بروجردی

از برای توسعه رزق در امر معاش و غنی و توانگری در سحرگاه یعنی در نزدیکی صبح دو رکعت نماز بجای آورد.

در رکعت اول بعد از حمد 17 مرتبه سوره کافرون

و در رکعت دوم بعد از حمد 17 مرتبه سوره توحید

و در رکوع هر یک از این دو رکعت 17 مرتبه ذکر سبحان ربی العظیم و بحمده

و در هر یک از سجدتین دو رکعت 17 مرتبه سبحان ربی الاعلی و بحمده بگوید

و بعد از فراغ از نماز 17 مرتبه آیت الکرسی بخواند که مجرب است

و گفته اند این عمل از گنج های مخفی پروردگار است که بدست نااهل نباید داد

و خواندن سوره طه نزد طلوع فجر کمترین اثر او این است که روزی تازه به خواننده میرسد و نرمی دلها برای او حاصل می شود ( صفحه 137)چ

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

 • ناشناس
  0

  صفحه تبلیغات عکس یک جوجه اردک گذاشتن.
  ببین کار به کجا کشیده که جوجه اردک هم بدهکار است.خخخخخخ

 • ناشناس
  0

  خرید مسکن

 • ناشناس
  5

  همه حاجت روا بشوند

 • ناشناس
  6

  دعایی برای خلاصی از شر جهل و خرافات وجود ندارد؟؟؟

 • م.ن
  1

  باید کار کنی خدا نون مفت به هیچکس نمیده

 • امیرعلی
  4

  هرچی از خدا میخواهید بهتان بدهد
  دعا همیشه خوب است
  ممنون و تشکر

 • سامان
  5

  الهم صل علی محمد و آل محمد

 • ناشناس
  5

  به امید روزی پر رزق برای همه

 • ناشناس
  8

  عالی بود
  خداوند خیرتان بدهد

 • ناشناس
  6

  سلام خدا قوت از ای متنها زیاد بزارید تشکر انشالا گناه کمتر میشه هرکسی هم بخونه ثوابش برای شما هست ممنون وپایدار باشید

 • سجاد
  6

  صلوات

 • ناشناس
  3

  باید بدانیم که تنها دعایی که از یک انسان گنهکار شنیده می شود، دعای توبه است. پس از آن است که دعاهای دیگر نیز شنیده خواهد شد.

 • بازنشسته
  0

  واقعا دیگه کاری از درست هیچ بر نمیاد مگه خداوند بزرگ و دعا برای افزایش روزی بندها امین یا رب العالمین

 • فرامرز رحمتی،
  0

  زرشک با ابلیمو

 • نرجس خاتون
  10

  این چرت وپرتا به درد نمیخوره به جای این خرافات باید تلاش کرد هرچند داشتن پارتی از همه مهمتر هست

 • مادر
  5

  اگر مسولین این همه به اقازاده اشون که خرجشون سنگینه با پارتی ها خونه های خریدن دست بردارن خدا میده اینا میگیرن نمیدن خدا خودش ج بده

 • ناشناس
  3

  این دعا درایران کار نمیکنه

 • محمد
  0

  دعای خوبی بود
  خداوند خیرتان دهد

 • درسا
  5

  خدا خیرتون بده از این گونه متنها و نمونه های دیگر جهت رفع مشکلات و شفای بیمار و درمان بیماریها و....زیاد بگذارید،این جوری هم اعتقادات به معنویات زیاد میشه هم مردم به خدا نزدیک میشن هم .تاثیر گذار است.

 • ناشناس
  1

  یه دعا بده که از بدخواها خلاص شیم برن

 • یاس
  0

  پناه برخدا

 • مهدی
  0

  کی گفته می توان با دعا از شر قرض وبدهی خلاص شد

 • بسیا
  1

  بسیار عالی بود
  متشکرم

 • محمد جواد
  0

  بهترین دعا #مرگ بر آمریکا😁😁

 • ناشناس
  1

  یه دعا هم برای خلاصی از دست مسئولین و خرافات معرفی کنید

 • ابراهیم ابراهیمی زاده
  1

  فکر کنم تو این شرایط اگه بخونیم برعکس قرض و بدهی و زندان رو دستمون بزاره

 • عبدالله
  0

  ای کسانی که به خودتان ستم کرده اید از رحمت خداوند ناامید نباشید خداوند مهربان و آمرزنده است.

 • حسن پدرام
  0

  دعای ای خلاصی ازاین زندگی واین گرونی که برامون درست شده هست بگیرد.این زوداجابت بشه زودمیریم ازاین ننگ نجات پیداکنیم

 • ج غ
  1

  همش دروغه