قیمت طلا | قیمت روز طلا

قیمت طلا با ریزش سنگین روبرو شد | قیمت روز طلا 9 آبان ماه 1402

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۸ درصد کاهش به ۱۹۹۲ دلار و ۲۶ سنت رسید.

کدخبر : 8336
سایت سرگرمی روز :

طلا یکی از قدیمی‌ترین و پرآوازه‌ترین فلزات جهان است که اغلب در صنعت جواهرسازی، داروسازی و الکترونیک به کار می‌رود. قیمت طلا به شدت تحت تأثیر عواملی مانند تقاضا و عرضه، تورم، نرخ ارز، سیاست های بین‌المللی و غیره قرار دارد. با افزایش تقاضا و کاهش تولید، قیمت طلا افزایش خواهد یافت و بالعکس. از آنجا که طلا به عنوان یک رابطه مناسب بین پول های مختلف شناخته شده است، تغییرات در نرخ ارزها همچنین می‌تواند بر قیمت طلا  تأثیر بگذارد. در نتیجه، قیمت طلا به دلیل تاثیرات متعددی که بر آن دارد، به طور مداوم تغییر می‌کند و معمولاً بر اساس اونس آن در بازار جهانی محاسبه می‌شود. در ادامه بروزترین اخبار و قیمت طلا را مشاهده میکنید

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۸ درصد کاهش به ۱۹۹۲ دلار و ۲۶ سنت رسید.

به نقل از تسنیم، قیمت طلا که در روز جمعه برای اولین بار از ماه مه به بالاتر از ۲۰۰۰ دلار رسیده بود، امروز از این سطح فاصله گرفت و پایین آمد. حمله زمینی رژیم صهیونیستی به غزه آنقدرها که سرمایه‌گذاران انتظار داشتند گسترده نبوده است.

به نقل از بلومبرگ، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۸ درصد کاهش به ۱۹۹۲ دلار و ۲۶ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با ۰.۱۲ درصد کاهش به ۲۰۰۳ دلار و ۲۰ سنت رسیده است.

طلا در روز جمعه به دنبال آغاز عملیات زمینی رژیم صهیونیستی علیه غزه ۱.۱ افزایش قیمت داشت. رژیم صهیونیستی اعلام کرده این حمله طولانی مدت خواهد بود. بنابراین ترس از تاثیر یک حمله ناگهانی بر شرایط ژئوپلیتیکی منطقه کاهش یافته است.

طلا یکی از بزرگترین برندگان جنگ حماس و رژیم صهیونیستی بوده و از زمان آغاز این جنگ بیش از ۹ درصد افزایش قیمت داشته است. تقاضا برای این فلز گرانبها به عنوان یک پشتوانه ایمن افزایش یافته است. احتمالاً ادامه این درگیری‌ها باز هم به نفع طلا خواهد بود، چون خاورمیانه یک منطقه حیاتی برای عرضه جهانی انرژی است.

این درگیری تاثیر نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا و سود اوراق قرضه خزانه‌داری این کشور بر قیمت طلا را کنار زده است. اما سرمایه‌گذاران هنوز هم از نزدیک سیاست‌های پولی بانک‌های مرکزی بزرگ دنیا را که قرار است در این هفته دیدار داشته باشند دنبال می‌کنند.

تمرکز بازارها در حال حاضر بر تصمیمات جدید وزارت خزانه‌داری آمریکا در مورد نرخ بهره است. بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای آن را پایین می‌آورد.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۳۵ درصد کاهش به ۲۳ دلار و ۳۲ سنت رسید و پلاتین با ۰.۴۱ درصد کاهش، ۹۳۱ دلار و ۹۰ سنت معامله می‌شود.

تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: