قیمت گوشت | قیمت روز گوشت

قیمت جدید گوشت اعلام شد | قیمت روز گوشت 13 آبان ماه 1402

مدتی است با توزیع گوشت وارداتی قیمت گوشت قرمز در بازار کاهش پیدا کرده است و روند واردات همچنان ادامه دارد.

کدخبر : 8459
سایت سرگرمی روز :

قیمت گوشت در بازار و میادین هر روزه شاهد نوسان قیمت میباشد. اخبار جدیدی مبنی بر کاهش قیمت گوشت به گوش میرسد ولی هنوز تغییری در قیمت گوشت ایجاد نشده است. ما در سایت سرگرمی روز بروزترین قیمت گوشت و اخبار مرتبط را برای شما قرار داده ایم. در ادامه جدیدترین قیمت گوشت را مشاهده میکنید.

 مدتی است با توزیع گوشت وارداتی قیمت گوشت قرمز در بازار کاهش پیدا کرده است و روند واردات همچنان ادامه دارد.

 به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، طی ماه های اخیر مسئولان وزارت جهاد با اتخاذ سیاست واردات گوشت گرم و دام زنده در کنار حمایت های تولید داخل بدنبال کاهش قیمت و ایجاد تعادل در بازار بودند که خوشبختانه این امر در ایجاد ثبات بازار نقش بسزایی داشته است.

بررسی های میدانی نشان می دهد که توزیع گوشت وارداتی با نرخ مصوب به وفور در فروشگاه های زنجیره ای و میادین میوه و تره بار در حال انجام است که خوشبختانه این امر منجر به کاهش قیمت ۲۰ تا ۳۰ درصدی قیمت گوشت داخلی هم شده است.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از کاهش قیمت گوشت در بازار خبر داد و گفت: نرخ کنونی هرکیلو شقه گوسفندی برای مغازه دار ۴۲۰ هزارتومان است که با احتساب ۱۰ درصد سود در خرده فروشی ها عرضه می شود.

علی اصغر ملکی توزیع گوشت های وارداتی را علت اصلی کاهش قیمت در بازار اعلام کرد و گفت: با توجه به افزایش تقاضا برای خرید گوشت قرمز در فصل سرما انتظار می رود که توزیع گوشت های وارداتی استمرار یاید.

بنابر آمار سالانه ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار تن گوشت قرمز در کشور تولید می شود که در صورت حمایت مسئولان از تولید دام داخل و تامین نهاده های دامی امکان رسیدن به خودکفایی و بی نیازی از واردات وجود دارد که قائم مقام وزیر جهاد وعده خودکفایی گوشت قرمز و بی نیازی از واردات گوشت در بهار سال آتی را داده است.

توزیع گوشت گرم گوسفندی و گوساله

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه مشکلی در تامین گوشت نداریم، گفت: بنابر برنامه ریزی صورت گرفته واردات گوشت قرمز به طور منظم در حال انجام است.

به گفته علیرضا پیمان پاک روزانه ۲۰۰ تا ۲۵۰ تن گوشت گرم گوسفندی و گوساله در حال توزیع است تا از این طریق کمبود داخل کشور تامین شود.

وی از کاهش قیمت گوشت داخلی خبر داد و افزود: نرخ گوشت تولید داخل طی هفته های اخیر به سبب توزیع گوشت وارداتی کاهش معناداری داشته است.

قائم مقام وزیر جهاد قیمت هرکیلو لاشه وارداتی در میادین را ۲۸۰ هزارتومان و گوشت قطعه بندی را ۳۱۶ هزار تومان اعلام کرد و گفت: بنابر برنامه ریزی صورت گرفته روند واردات تا پایان سال به منظور رفع نیاز تولید داخل ادامه دارد.

براساس گزارش‌های مرکز آمار ایران، جمعیت ۶۸ میلیونی دام زنده در بهار به ۶۰ میلیون در تابستان رسید که در نهایت مسئولان وزارت جهاد در راستای تامین کسری نیاز کشور اقدام به واردات کردند.

بهبود وضعیت تامین و عرضه گوشت قرمز نسبت به سال قبل

رئیس شورای تامین کنندگان دام از ثبات قیمت گوشت در بازار خبر داد و گفت: قیمت کنونی هرکیلو لاشه داخلی ۳۸۰ هزار تومان است و لاشه وارداتی با نرخ های کمتری در بازار عرضه می شود.

به گفته منصور پوریان هم اکنون سبد کالایی گوشت فروشگاه ها مملو از گوشت گوسفندی و گوساله است و کمبودی در این خصوص وجود ندارد.

پوریان با بیان اینکه وضعیت تامین و توزیع گوشت قرمز به نسبت سال قبل در بازار بهتر است، افزود: با توزیع گوشت های وارداتی، نه تنها جلوی التهابات قیمت در بازار گرفته شد، بلکه بازار به ثبات رسیده است.

رئیس شورای تامین کنندگان دام نرخ کنونی هرکیلو لاشه گوسفندی را ۲۶۰ هزار تومان و لاشه گوساله را ۲۶۵ هزار تومان اعلام کرد.

او گفت: با توزیع گوشت های وارداتی در دیگر استان ها شاهد ثبات و کاهش قیمت خواهیم بود.

پیشنهاد توزیع گوشت گرم در کالابرگ

رابطه افشین صدردادرس مدیرعامل اتحادیه دام سبک توزیع گوشت گرم گوساله و گوسفند در کالابرگ را راهکاری برای تنظیم بازار اعلام کرد و گفت: اگر مسئولان بتوانند قیمت‌ها در سطح بازار و خرده فروشی‌ها را کنترل کنند، تنظیم بازار محقق می‌شود.

او قیمت کنونی هرکیلو دام زنده را ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با احتساب نرخ دام زنده، قیمت منطقی هرکیلو گوشت قرمز ۴۲۰ تا ۴۳۰ هزار تومان است.

صدردادرس با بیان اینکه نهاده‌ها ۷۵ درصد هزینه‌های تولید را شامل می‌شوند، گفت: کاهش قیمت نهاده‌ها در هزینه‌ تمام شده تولید و قیمت نهایی محصول تاثیر بسزایی دارد.

با توجه به روند صعودی قیمت گوشت قرمز در ماه های اخیر، مسئولان وزارت جهاد کشاورزی با واردات مدیریت شده گوشت قرمز و تأمین مستمر نهاده‌های تولید دام و طیور بدنبال ایجاد ثبات در بازار پروتئین بودند که انتظار می رود وعده های مسئولان مبنی بر خودکفایی گوشت قرمز محقق شود تا از واردات بی نیاز شویم.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: