میوه‌ای ایده آل برای سوخت و ساز بدن و دفع چربی‌ها

در دوران باستان از چغندر برای تصفیه‌ی خون و درمان و بهبود افرادی که دوره‌ی نقاهت را سپری می‌کردند و آسیب‌پذیر بودند استفاده می‌شد.

کدخبر : 8489
سایت سرگرمی روز :

چغندر حاوی پتاسیم بوده و برای تنظیم فشارخونئ  فوق‌العاده است. این سبزی باعث کاهش کلسترول بد خون(LDL) می‌شود. میزان بالای فیبر، منیزیم ، فسفر،اسید فولیک  و ویتامین‌های A،B و C این سبزی را به یک گنجینه‌ی کم نظیر تبدیل کرده است. بنابراین توصیه می‌شود برای تصفیه‌ی خون و برطرف کردن مواد سمی از مصرف چغندر غافل نشوید.

مصرف چغندر برای مراقبت بیشتر از کبد چغندر سرشار از بتاکاروتن، کاراتنوئیدها و فلاوونوئیدها است که همگی آنتی‌اکسیدان‌های قوی محسوب می‌شوند. به طور کلی سبزی‌جات و میوه‌های رنگی بیشترین میزان آنتی‌اکسیدان‌ها را دار می‌باشند. هر ماده‌ی غذایی حاوی این ترکیبات مغذی برای تصفیه و تمیزی کبد مؤثر بوده و بخصوص برای افرادی که از کبد چرب رنج می‌برند مفید است.

مصرف آنتی‌اکسیدان‌ها باعث کاهش چشمگیر میزان چربی کبد و التهاب آن می‌شود. این بهبودی ویژه مربوط به وجود نوعی از آنتی‌اکسیدان ها به نام «بتالائین» است که قدرت زیادی داشته و برای پیشگیری از پیری بسیار مؤثر است. برای جذب هر چه بیشتر این آنتی اکسیدان‌ها حتماً به چغندر اعتماد کنید چون سرشار از این ترکیبات مغذی است.  

چغندر: ایده آل برای فعال کردن سوخت و ساز بدن و دفع چربی‌ها چغندر برای افرادی که دغدغه‌ی اضافه وزن دارند و به دنبال راهی مطمئن برای لاغری هستند نیز مفید است. چون یک ماده‌ی غذایی انرژی‌زا، سیرکننده و سرشار از فیبر است. به عنوان مثال اگر شما قبل از غذا یک لیوان آب چغندر میل کنید مواد مغذی فوق العاده‌ای جذب می‌کنید که باعث ایجاد سیری نیز می‌شوند و شما را از پرخوری و ریزه‌خواری بین وعده‌های غذایی خلاص می‌کنند. چغندر به دلیل دارا بودن فیبر فراوان به تصفیه و پاکسازی بدن کمک زیادی می‌کند. این سبزی پرخاصیت با تحریک عملکرد روده‌ها و پیشگیری از یبوست از احتباس آب در بدن و همچنین تجمع توکسین‌ها جلوگیری می‌کند.

چغندر با ممانعت از تجمع چربی‌ها در سلول‌های کبدی به کنترل عملکرد آن کمک زیادی می‌کند. . چغندر همچنین باعث بهبود عملکرد سیستم لنفاوی می‌شود و به دفع توکسین‌ها از بدن کمک می‌کند. بهتر است بدانید که کبد چرب یک بیماری قابل برگشت است به شرط اینکه رژیم غذایی سالم، کم چرب و سرشار از مواد معدنی و ویتامین‌های ناشی از میوه و سبزیجات داشته باشید. برای این کار نیز چغندر بهترین گزینه است.

منبع: بهداشت نیوز

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: