قیمت طلا | قیمت روز طلا

قیمت طلا با خاک یکسان شد | قیمت روز طلا 15 آبان ماه 1402

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۴ درصد کاهش به ۱۹۸۳ دلار و ۸۷ سنت رسید.

کدخبر : 8522
سایت سرگرمی روز :

طلا یکی از قدیمی‌ترین و پرآوازه‌ترین فلزات جهان است که اغلب در صنعت جواهرسازی، داروسازی و الکترونیک به کار می‌رود. قیمت طلا به شدت تحت تأثیر عواملی مانند تقاضا و عرضه، تورم، نرخ ارز، سیاست های بین‌المللی و غیره قرار دارد. با افزایش تقاضا و کاهش تولید، قیمت طلا افزایش خواهد یافت و بالعکس. از آنجا که طلا به عنوان یک رابطه مناسب بین پول های مختلف شناخته شده است، تغییرات در نرخ ارزها همچنین می‌تواند بر قیمت طلا  تأثیر بگذارد. در نتیجه، قیمت طلا به دلیل تاثیرات متعددی که بر آن دارد، به طور مداوم تغییر می‌کند و معمولاً بر اساس اونس آن در بازار جهانی محاسبه می‌شود. در ادامه بروزترین اخبار و قیمت طلا را مشاهده میکنید

 قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۴ درصد کاهش به ۱۹۸۳ دلار و ۸۷ سنت رسید.

طلا همچنان روند کاهش قیمتی را که از روز جمعه آغاز کرده بود ادامه می‌دهد و از سطح 2000 دلار پایین‌تر آمده است که می‌توان آن را نتیجه گزارش بازار کار آمریکا دانست. افزایش نسبی سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا ارزش دلار را تا حدی بالا برده و یکی از عوامل اصلی تاثیرگذار بر قیمت طلا بوده است. به علاوه، فضای مثبت بازار سهام آمریکا قیمت این فلز گرانبها را به زیر سطح 1985 دلار رسانده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.44 درصد کاهش به 1983 دلار و 87 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با کاهش 0.40 درصدی به 1991 دلار و 30 سنت رسیده است.

بالا رفتن احتمال توقف روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا مانع بالا رفتن ارزش دلار شده و می‌تواند تا حدی از طلا حمایت کند. اما از طرف دیگر خطر گسترش درگیری رژیم صهیونیستی و حماس مانع سقوط ارزش دلار می‌شود. بالا رفتن ارزش دلار خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر کرده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

رژیم صهیونیستی در روز یکشنبه درخواست‌های فزاینده برای آتش‌بس در غزه را رد و اعلام کرد حملات خود علیه فلسطین را تشدید خواهد کرد.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.04 درصد کاهش به 23 دلار و 28 سنت رسید و پلاتین با 0.51 درصد کاهش 929 دلار و 95 سنت معامله می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: