قیمت طلا | قیمت روز طلا

قیمت طلا با کاهش شدید روبرو شد | قیمت روز طلا 16 آبان ماه 1402

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۵ درصد کاهش به ۱۹۷۱ دلار و ۲۸ سنت رسید.

کدخبر : 8557
سایت سرگرمی روز :

طلا یکی از قدیمی‌ترین و پرآوازه‌ترین فلزات جهان است که اغلب در صنعت جواهرسازی، داروسازی و الکترونیک به کار می‌رود. قیمت طلا به شدت تحت تأثیر عواملی مانند تقاضا و عرضه، تورم، نرخ ارز، سیاست های بین‌المللی و غیره قرار دارد. با افزایش تقاضا و کاهش تولید، قیمت طلا افزایش خواهد یافت و بالعکس. از آنجا که طلا به عنوان یک رابطه مناسب بین پول های مختلف شناخته شده است، تغییرات در نرخ ارزها همچنین می‌تواند بر قیمت طلا  تأثیر بگذارد. در نتیجه، قیمت طلا به دلیل تاثیرات متعددی که بر آن دارد، به طور مداوم تغییر می‌کند و معمولاً بر اساس اونس آن در بازار جهانی محاسبه می‌شود. در ادامه بروزترین اخبار و قیمت طلا را مشاهده میکنید

 قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۵ درصد کاهش به ۱۹۷۱ دلار و ۲۸ سنت رسید.

به نقل از رویترز، قیمت طلا در روز سه‌شنبه به دنبال تثبیت ارزش دلار به حدود پایین‌ترین رقم طی یک هفته گذشته رسید. سرمایه‌گذاران منتظر اظهارات مقامات فدرال رزرو آمریکا مخصوصاً جروم پاول هستند تا دورنمای نرخ بهره مشخص‌تر شود.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.35 درصد کاهش به 1971 دلار و 28 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک کاهش 0.54 درصدی به 1977 دلار و 90 سنت رسیده است.

ارزش دلار که در روز دوشنبه به پایین‌ترین رقم طی 6 هفته گذشته رسیده بود، امروز 0.1 درصد افزایش یافته و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر کرده است.

مسائل ژئوپلیتیکی هنوز هم بر قیمت طلا تاثیر دارد. بنجامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد احتمالاً یک توقف تاکتیکی در جنگ غزه جهت تسهیل ورود کمک و خروج گروگان‌ها وجود خواهد داشت. اما همچنان درخواست‌ها برای آتش بس کلی را علی رغم افزایش فشار بین‌المللی رد می‌کند.

در این بین سرمایه‌گذاران تقریباً مطمئن هستند که فدرال رزرو روند افزایش نرخ بهره را به دنبال انتشار گزارش وزارت کار در ماه اکتبر، متوقف کرده است. اما به نظر می‌رسد بانک مرکزی آمریکا هنوز تا کنترل تورم فاصله دارد.

سرمایه‌گذاران در حال حاضر منتظر اظهارات جروم پاول هستند که قرار است در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه سخنرانی کند. بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 1.14 درصد کاهش به 22 دلار و 97 سنت رسید و پلاتین با 0.45 درصد کاهش 95 دلار و 21 سنت معامله می‌شود.

منبع: تسنیم

منبع: تسنیمم
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: