فوری/ تمامی مقاطع تحصیلی ۴ شهر خوزستان غیرحضوری شد

میرشکار اظهار داشت:بنا بر تصویب کار گروه اضطرار آلودگی هوای استان فردا مدارس نوبت صبح و عصر شهرهای اهواز، کارون، باوی و شهر الهایی کلاس‌های درس غیرحضوری است.

کدخبر : 8717
سایت سرگرمی روز :

 مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: تمامی مقاطع تحصیلی ۴ شهر خوزستان به علت آلودگی هوا غیرحضوری شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان افزود : فعالیت آموزشی مدارس این شهرهابه صورت مجازی و در سامانه شاد انجام می شود. فعالیت ادارات و سازمان ها طبق روال عادی برقرار خواهد بود.

طی هفته گذشته هوای شهر اهواز و دیگر نقاط استان وضعیت قرمز و ناسالم را پشت سر گذاشته است. وجود صنایع آلاینده در خوزستان از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، نیشکر و... موجب شده تا میزان آلایندگی در نقاط شهری و روستایی خوزستان بالا باشد که موجب بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای ساکنان شده است.

افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا " ناسالم" است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا 50 هوا پاک، 51 تا 100 هوا قابل قبول، 101 تا 150 هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، 151 تا 200 هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، 201 تا 300 هوا بسیار ناسالم و 301 تا 500 شرایط کیفی هوا خطرناک است.

منبع: تسنیم
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: