قیمت طلا | قیمت روز طلا

کاهش قیمت طلا در بازار امروز | قیمت روز طلا 22 آبان ماه 1402

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.08 درصد کاهش به 1938 دلار و 61 سنت رسید. اما قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک با 0.22 افزایش به 1941 دلار و 90 سنت رسیده است.

کدخبر : 8765
سایت سرگرمی روز :

 قیمت طلا تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد از جمله عرضه و تقاضا، نرخ ارز، تغییرات اقتصادی و سیاسی. همچنین، بورس طلا و بازار جهانی نیز بر قیمت طلا تأثیر می‌گذارند. قیمت طلا به طور معمول به دلار آمریکا مرتبط است و بیشترین تأثیر را از نرخ ارز دارد. وقتی ارز قوی می‌شود، قیمت طلا معمولا کاهش می‌یابد و بالعکس، وقتی ارز ضعیف می‌شود، قیمت طلا معمولا افزایش می‌یابد.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۸ درصد کاهش به ۱۹۳۸ دلار و ۶۱ سنت رسید.

به نقل از رویترز، قیمت طلا در روز دوشنبه در شرایطی که ارزش دلار بالا رفته و سرمایه‌گذاران منتظر اطلاعات تورم آمریکا هستند نزدیک به پایین‌ترین رقم طی 3 هفته گذشته قرار دارد. اطلاعات تورم آمریکا می‌تواند مسیر فدرال رزرو برای افزایش یا ثابت نگه داشتن نرخ بهره را مشخص کند.

اظهارات جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا احتمال کاهش نرخ بهره را پایین آورده و باعث شده قیمت طلا 2.8 درصد طی یک هفته گذشته کاهش یابد و این فلز گرانبها بدترین هفته خود را طی یک ماه گذشته تجربه کند. سرمایه‌گذاران منتظرند ببینند اطلاعات و شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا چه تاثیری بر تصمیم فدرال رزرو برای توقف یا افزایش نرخ بهره دارد.

قیمت جهانی طلا امروز 1402/08/20

شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا قرار است در روز سه‌شنبه منتشر شود. انتظار می‌رود تورم در این کشور 0.3 درصد در ماه اکتبر افزایش داشته باشد، یعنی 4.1 درصد بالاتر از سال گذشته میلادی. شاخص دلار 0.1 درصد نسبت به رقبای خود افزایش داشته و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر کرده است.

دارایی‌های صندوق طلای اس پی دی‌آر که بزرگترین صندوق قابل معامله در بورس با پشتوانه طلاست، 0.10 درصد در روز جمعه افزایش یافته و به 868.14 تن رسیده است.

تحلیلگران عقیده دارند علاوه بر مخاطرات ژئوپولیتیکی که تقاضا برای طلا را به عنوان یک پشتوانه ایمن افزایش داده و همچنین خریدهای بانک مرکزی، شرایط اقتصاد کلان دنیا از قیمت طلا حمایت می‌کند. به نظر می‌رسد دوره سیاست‌های سختگیرانه پولی در آمریکا رو به پایان است و ارزش دلار هم به اوج خود رسیده است. بدین ترتیب سود اوراق قرضه 10 ساله خزانه‌داری آمریکا تعدیل خواهد شد که از سرمایه‌گذاری در طلا حمایت می‌کند.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.59 درصد کاهش به 22 دلار و 15 سنت رسید و پلاتین با 0.40 درصد افزایش 849 دلار و 23 سنت معامله می‌شود.

منبع: تسنیم
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: