با این ترفند همیشه تو خونه برگ مو تر و تازه داری | میخوای روشش رو یاد بگیری؟ کلیک کن

اگر شما هم دوست دارید برگ مو را برای مدت طولانی نگهداری کنید تا در زمستان هم از خواص بی نظیر آن بهره ببرید این مطلب را بخوانید.

کدخبر : 16447
سایت سرگرمی روز :

برگ مو خاصیت زیادی دارد و می تواند برای درمان یبوست و سلامت قلب مفید باشد. همچنین می توانید این سبزی که اغلب برای دلمه استفاده می شود را دم کنید و از فواید بی نظیر دمنوش برگ مو استفاده کنید. اینفوگیاهی روش نگهداری طولانی مدت برگ درخت انگور را در ادامه یاد می دهد.

بلانچ کردن برگ مو

برگ موها را بشویید و در آبکشی قرار دهید تا آبشان خارج گردد. درون قابلمه ای کمی آب بریزید و روی حرات بگذارید تا جوش آید. در ظرفی دیگر مقداری آب با کمی یخ بریزید.

بیست عدد برگ مو را به شکل منظم روی هم بچینیدو دسته ی برگ ها را گره بزنید اما به صورتی که آب جوش به داخلی ترین برگ ها در هر دسته نیز راه یابد. دسته های برگ مو را یک دقیقه داخل آب جوش بیندازید و سپس از آب جوش خارج کنید.

برگ های خارج نموده از آب جوش را سریع داخل کاسه ی حاوی آب و یخ بیندازید و اجازه دهید دو دقیقه بماند سپس آن ها را از آب سرد بیرون بیاورید و بگذارید آب اضافه از آن ها خارج شود.

دسته های برگ موی بلانچ شده را داخل کیسه های فریزر یا ظرف های مخصوص

اگر دوست ندارید که برگ مو را برای فصل زمستان در فریزر قرار دهید، می توانید برگ موها را به روش زیر در آب نمک نگه دارید. برگ مو ها را بشویید و اجازه دهید آب آنها خارج شود. درون قابلمه ای مقداری آب و نمک بریزید و روی حرارت بگذارید تا به جوش آید.

اجازه دهید تا آب نمک خنک شود. برگ موها را دسته بندی نمایید. برگها را به صورت رولی پیچیده و در یک بطری نوشابه بیاندازید. به بطری آب نمک بیافزایید تا روی برگها را بگیرد.

در صورت نیاز قبل از مصرف برای گرفته شدن شوری برگها آنها را در آب معمولی بیاندازید.

خشک کردن برگ مو

برای نگهداری برگ مو برای فصل زمستان می توانید برگ موها را به روش زیر خشک کنید. ابتدا برگهای تازه و بزرگ مو را بشویید. برگ ها را دسته بندی کرده و با یک سوزن نخ را از برگها رد کرده و از طرف دیگر در آورده و انتهای نخ را گره بزنید.

برگ ها را در زیر نور آفتاب آویزان کنید تا خشک شود. فرآیند خشک شدن چند روز طول می کشد. برگهای خشک شده را در یک مکان مناسب و به دور از رطوبت نگهداری کنید.

چند ساعت قبل از تهیه دلمه برگهای خشک را در یک ظرف بزرگ آب ولرم خیس کنید.

کنسرو کردن برگ مو

برای نگهداری برگ مو برای فصل زمستان می توانید برگ موها را به روش زیر کنسرو کنید. برگ مو ها را بشویید و اجازه دهید آب آنها خارج شود. درون قابلمه ای مقداری آب و نمک بریزید و روی حرارت بگذارید تا به جوش آید. اجازه دهید تا آب نمک خنک شود.

برگ موها را دسته بندی نمایید. برگها را به صورت رولی پیچیده و در درون بطری شیشه ای بیاندازید. آب نمک خنک شده را روی برگها ریخته و درب شیشه ها را ببندید.

شیشه ها را درون یک قابلمه بزرگ پر از آب جوش قرار داده و به مدت 15 دقیقه شیشه های محتوی برگها را بجوشانید. شیشه ها را از درون قابلمه در آورده و اجازه دهید تا سرد شوند.

شیشه ها را در جای دلخواه و به مدت طولانی نگه داری کنید.

منبع: اینفوگیاهی

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: