چیستان روز | چیستان باحال

چیستان روز | آن‌چه استانی است که اگر حرف اولش را برداریم نام رودخانه‌ای خواهد شد؟

چیستان سخت به همراه جواب برای علاقه‌مندان به حل سوال‌های چالشی. آن چه استانی است که اگر حرف اولش را برداریم نام رودخانه‌ای خواهد شد.

کدخبر : 16607
سایت سرگرمی روز :

چیستان‌ها نوعی بازی فکری هستند که می‌توانند برای تفریح و سرگرمی، آموزش و پرورش، و توسعه زبان مفید باشند. معمولا سوالات چیستان‌ها می‌توانند در قالب شعر یا نثر بوده و موضوعات مختلف را پوشش دهند. برای حل چیستان، باید به دقت به توصیف یا سؤال گوش داد و سپس، با استفاده از دانش و تجربه خود، پاسخ آن را حدس زد.

در برخی از این چیستان‌ها مانند چیستان استان و رودخانه که در این مقاله آورده‌ایم فرد باید حدس بزند که چگونه با جابجایی یک یا چند حرف به جواب برسد. به طور مثال در همین چیستان باید از نام تمامی استان‌ها آگاه بوده و با توجه به اطلاعاتی که دارد حروف اول را حذف نماید.

این چیستان به نوعی چیستان جغرافیایی است چرا که اطلاعات شما را در زمینه استان‌های ایران و رودخانه‌های کشور پهناورمان به چالش می‌کشد. در اصل مقصود از طرح این چیستان نیز همین بوده که شما علاوه بر فکر کردن اطلاعات عمومی خود را نیز بالا ببرید.

پیشنهاد می‌کنیم سریع پاسخ را ندیده و خود را برای حل این سوال نسبتا سخت به چالش بکشید. حتی می توانید با ارسال این چیستان به دوستانتان آنان را به یک چالش بسیار سرگرم کننده دعوت نمایید. قصه شب کودکانه و گفتن چیستان برای کودکان یکی از فعالیت‌های سرگرم کننده مادران قدیمی برای فرزندانشان بوده است. اما متاسفانه امروزه این فعالیت جای خود را به نرم افزارهای درون تلفن های هوشمند داده است.

توصیه ما به مادران جوان سرزمینمان این است که با پرسش سوالات مختلف در قالب چیستان از کودکان، ذهن و فعالیت مغزی آن‌ها را درگیر نمایند.

چیستان استان و رودخانه

بازهم تاکید می‌نماییم که سریع به پاسخ سوال رجوع ننمایید.

آن چه استانی است که اگر حرف اولش را برداریم نام رودخانه‌ای خواهد شد؟

۱۰

۹

۸

۷

۶

۵

۴

۳

۲

۱

به شما ۱۰ ثانیه دیگر فرصت خواهیم داد تا کمی بیشتر درباره این چیستان فکر کنید. لطفا عجول نباشید !

 

۹

۸

۷

۶

۵

۴

۳

۲

۱

پاسخ چیستان استان و رودخانه

به نظرتان پاسخ صحیح چیست؟ کدام استان این قابلیت را دارد که با برداشتن حرف اولش به یک رود تبدیل شود؟

پاسخ صحیح استان فارس است. اگر حرف اول استان فارس یعنی “ف” را برداریم با رودخانه ارس مواجه خواهیم شد. استان فارس در نیمه جنوبی کشورمان قرار گرفته و رودخانه زیبای ارس در شمال غربی کشورمان در خط مرزی ایران قرار دارد.

چیستان‌ها هم برای کودکان سودمند هستند هم برای بزرگسالان. اما چگونه؟

چیستان‌ها می‌توانند به کودکان و بزرگسالان کمک کنند تا مهارت‌های حل مسئله خود را بهبود بخشند. این امر به این دلیل است که برای حل یک سوال، باید به دقت به اطلاعات ارائه شده گوش داد یا خواند و سپس، با استفاده از دانش و تجربه خود، پاسخ چیستان را حدس زد. این فرآیند می‌تواند به افراد کمک کند تا یاد بگیرند که چگونه اطلاعات را جمع آوری و تحلیل کنند و راه حل‌های خلاقانه برای مشکلات پیدا کنند.

گسترش دایره لغات: چیستان ها کمک می‌کنند تا همه افراد از کوچک و بزرگ دایره لغات خود را گسترش دهند. این امر به این دلیل است که بسیاری از چیستان‌ها شامل کلمات و عبارات جدید هستند. برای حل چیستان، باید این کلمات و عبارات را درک کرد. همین مورد باعث می‌شود خواننده تعداد واژگانش افزایش یافته و درک بهتری از زبان داشته باشند.

انگیزه به یادگیری: این سوالات جذاب می‌توانند کودکان و بزرگسالان را به یادگیری و کسب دانش جدید تشویق کنند. انگیزه به یادگیری این گونه بدست می‌آید که در واقع چیستان باعث کنجکاوی و علاقه در افراد می‌شود. هنگامی که افراد با چیستان‌های جدیدی روبرو می‌شوند، ممکن است تمایل داشته باشند تا در مورد موضوع چیستان (مانند همین چیستان که در مورد جغرافیای ایران زمین بود) بیشتر بیاموزند. این امر می‌تواند به افراد کمک کند تا به یادگیری و کسب دانش جدید ادامه دهند.

در نهایت، خواندن چیستان می‌تواند یک فعالیت سرگرم کننده و مفید برای افراد در هر سنی باشد. این فعالیت می‌تواند به افراد کمک کند تا مهارت‌های خود را بهبود بخشند و دانش خود را گسترش دهند.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • ریحانه سادات حسینی
    0

    مرسی واقعا عالی بود. ❤

  • ریحانه سادات یوسفی
    0

    مرسی خوب بود♥️