روانشناسی شخصیت | تست شخصیت

روانشناسی شخصیت | این نشانه هارو داشته باشی همه تو اولین دیدار عاشقت میشن

برداشت اولیه بسیار مهم است و نحوه رفتار شما در لحظه اولین ملاقات با آدم‌ها می تواند کل رابطه شما را تعیین کند. اما، برای ایجاد یک تاثیر اولیه مثبت دقیقاً چه چیزی لازم است؟

کدخبر : 17153
سایت سرگرمی روز :

 به نظر می رسد، برخی رفتارهای کلیدی وجود دارد که می تواند باعث شود مردم در اولین ملاقات بلافاصله شما را دوست داشته باشند. خبر خوب این است که این رفتارها را می توان به راحتی یاد گرفت و در تعاملات اجتماعی ادغام کرد. خواه با یک همکار جدید در محل کار ملاقات کنید و خواه به حلقه دوستان جدیدی معرفی شده باشید یا حتی با یک فرد جدید برای یک رابطه ملاقات کنید، این رفتارها می تواند به شما کمک کند پایه محکمی از دوست داشتن و اعتماد ایجاد کنید.

۸ رفتار که شما را دوست داشتنی می کند

این رفتارهای جادویی چیست که می تواند درهایی را به روی دوست داشتنی بودن باز کند؟ آماده باشید تا مهارت های اجتماعی خود را تقویت کنید، زیرا ما به 8 رفتار می پردازیم که کمک می کنند آدم ها بلافاصله پس از ملاقات با شما عاشق‌تان شوند!

1) علاقه واقعی به آدم‌ها نشان دهید

وقتی برای اولین بار با کسی ملاقات می کنید، یکی از تاثیرگذارترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که علاقه واقعی به او نشان دهید. این فراتر از فقط پرسیدن سؤال است: یعنی گوش دادن فعالانه به پاسخ های آنها و پاسخ دادن به روشی که نشان می دهد شما واقعا درگیر گفتگو هستید. گوش دادن فعال ابزاری قدرتمند در ایجاد ارتباطات است که نه تنها نشان می دهد که برای حرف های طرف مقابل ارزش قائل هستید، بلکه به درک بهتر آنها نیز کمک می کند.

در اینجا نحوه گوش دادن فعال را می‌بینید:

  •     ارتباط چشمی را حفظ کنید: این کار نشان می دهد که شما روی گفتگو متمرکز هستید.
  •     سرتان را تکان دهید: سر تکان دادن یک روش غیرکلامی برای نشان دادن این است که مکالمه را دنبال می کنید.
  •     نقل قول: آنچه را که آنها گفته اند دوباره بیان کنید تا نشان دهید که منظور آنها را درک کرده اید.

۲) ابراز همدردی کنید

رفتار مبتنی بر همدلی نیز می تواند فوراً قلب افراد را به دست آورد. همدلی توانایی درک و به اشتراک گذاشتن احساسات دیگران است. شما با  همدلی نشان می دهید که به احساسات و تجربیات طرف مقابل اهمیت می دهید. با برقراری ارتباط با آنها از این طریق، آنها احساس ارزشمندی و درک شدن می کنند که باعث می شود شما برای آنها دوست داشتنی تر شوید.

3) واقعی باشید

اصالت به این معناست که با خود و ارزش های خود صادق باشید و صادقانه و آشکارا خود را بیان کنید. و اشتباه نکنید – مردم بلافاصله پس از اولین ملاقات با افراد واقعی و اصیل، جذب آنها می شوند. اصیل بودن یعنی برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران خودتان را طور دیگری نشان ندهید. این می تواند برای دیگران جالب و جذاب باشد، زیرا نشان می دهد که شما با آنچه هستید راحتید و سعی نمی کنید تأثیری را که ایجاد می کنید دستکاری کنید.

4) مثبت باشید

مثبت اندیشی مسری است. اگر برای اولین بار با کسی ملاقات می کنید، پرتوهای مثبت شما می تواند فوراً احساس خوبی در او ایجاد کند و او شما را دوست خواهد داشت. مثبت بودن لزوماً به معنای مشتاق بودن نیست بلکه به معنای حفظ یک چشم انداز مثبت و انتشار حس خوب است.

شما روی جنبه های مثبت یک موقعیت تمرکز می کنید و مردم به طور طبیعی به سمت شما جذب می شوند. آنها در اطراف شما احساس شادی بیشتری می کنند. علاوه بر این، استفاده از زبان مثبت و تمرکز بر راه حل ها به جای مشکلات نیز می تواند به گسترش مثبت اندیشی کمک کند.

به یاد داشته باشید که هنگام ملاقات با افراد جدید، نگرش مثبت خود را حفظ کنید و آن را با دیگران به اشتراک بگذارید. این رفتار ساده می تواند تفاوت زیادی در نحوه درک و دوست داشتن مردم از شما ایجاد کند.

5) محترمانه رفتار کنید

احترام یک رفتار اساسی است که می تواند به میزان قابل توجهی شما را دوست داشتنی کند. احترام می‌تواند فوراً بر آدم‌ها تأثیر بگذارد. نشان دادن احترام مستلزم تصدیق احساسات و دیدگاه های طرف مقابل است، حتی اگر دیدگاه‌های با شما متفاوت باشد. راه های زیادی برای نشان دادن احترام وجود دارد. به عنوان مثال، شما می توانید با گوش دادن فعالانه زمانی که دیگران صحبت می کنند، پرهیز از قطع صحبت آنها، و تایید نظرات شان حتی اگر با آنها موافق نیستید، احترام قائل شوید.

۶) اعتماد به نفس خود را نشان دهید

اعتماد به نفس به معنای لاف زدن یا تلاش برای تسلط بر گفتگو نیست بلکه به معنای راحت بودن با کیستی خودتان و ارزش گذاری برای ارزش خودتان است. اعتماد به نفس آدم ها را دوست داشتنی می‌کند. وقتی اعتماد به نفس دارید، این پیام را می‌فرستید که به خود و توانایی‌هایتان ایمان دارید. شما اعتماد به نفس و قدرت شخصی‌تان را نشان می دهید که می تواند فوراً مردم را به سمت شما بکشاند.

نشان دادن اعتماد به نفس می تواند شامل موارد زیر باشد:

  •     حفظ وضعیت بدنی خوب
  •     واضح صحبت کردن
  •     برقراری تماس چشمی
  •     بیان افکار و نظرات خود با اطمینان

با این حال، تعادل بین اعتماد به نفس و فروتنی بسیار مهم است. قرار نیست مغرور دیده شوید.

7) ذهن باز داشته  باشید

ذهن باز شامل پذیرش ایده ها و دیدگاه های جدید و تمایل به در نظر گرفتن یا امتحان کردن چیزهای مختلف است. این ویژگی به این معنی است که شما سازگار و منعطف هستید و این نشان می دهد که شما یادگیرنده ای هستید که مایل به رشد و تکامل است.

این رفتار کمک زیادی به ایجاد احساس راحتی در افراد کنارتان می کند، زیرا آنها می دانند که می توانند افکار و ایده های خود را بدون ترس از قضاوت بیان کنند. با داشتن ذهنی باز، محیطی از پذیرش و درک ایجاد می‌کنید و ارتباط آدم‌ها با شما و دوست داشتن شما آسان‌تر می‌شود.

8) مهربانی را تمرین کنید

تمرین مهربانی مستلزم توجه و کمک به دیگران است و به آدم‌ها نشان می دهد که واقعاً به آنها اهمیت می دهید. وقتی مهربان هستید، فضای مثبتی در اطراف خود ایجاد می کنید که دیگران را جذب می کند. مهربانی می تواند به سادگی یه کمک ساده، تعریف و تمجید واقعی یا حتی نشان دادن نگرانی برای آرامش و راحتی دیگران باشد. در واقع مهربانی یک زبان جهانی است که همه آن را می فهمند و قدرش را می‌دانند.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: