چیستان روز | چیستان باحال

چیستان ادبی | چیستان بلبل این باغم و این بوستان!!!

بلبل این باغم و این باغ بستان من است. هر که حل کرد این معما پیر و استاد من است. استخوانم نقره و اندر شکم دارم طلا. که آتش در میان آب می‌گشت؟

کدخبر : 17418
سایت سرگرمی روز :

چیستان بلبل این باغم و این بوستان: طرح کردن معما برای کودکان لحظات خوشی را برای شما و آنها فراهم می‌کند. معماها باعث خلاقیت در کودکان می‌شوند؛ بچه‌ها از ذهن خود کمک می‌گیرند و دقایقی را به فکر کردن اختصاص می‌دهند. پس از حل کردن معما نیز احساس موفقیت و پیروزی می‌کنند و حتی دیده شده که این معماها را با دوستان خود به اشتراک می‌گذارند.

چیستان بلبل این باغم و این بوستان

بلبل این باغم و این باغ بستان من است. هر که حل کرد این معما پیر و استاد

من است. استخوانم نقره و اندر شکم دارم طلا. که آتش در میان آب می‌گشت؟

.

.

.

.

  •     جواب: شمع

نقش چیستان ها و معماها در رشد ذهنی کودکان

بچه‌ها عاشق چیستان هستند و دوست دارند چیستان ها را یاد بگیرند و آنها را برای دوستان و فامیل تعریف کنند.

چیستان کمک می‌کنه تا کودکان خوب گوش بدهند. اگر شنیداری قوی نداشته باشند نکته چیستان را از دست می‌دهند و نمی‌توانند جواب را پیدا کنند.

برای سخت تر شدن آنها را با سرعت تند بخوانید و کودک‌تان را امتحان کنید.

یک گزینه عالی هست.

چیستان برای کودکان استرس را کاهش می‌دهد و احساس بهتری می‌کنند. در حالیکه مغز در حال کار کردن است، یک زنگ تفریحی برای روز و استراحتی برای مغز هست.

خبر خوش!

دانشمندان می گویند که قدرت مغز ما ممکن است در اوایل دهه 20 یا 30 زندگی شروع به کاهش کند. خبر خوب، با ناشناخته ماندن بیش از نیمی از مغز برای دانشمندان، از قبل واضح است که می توانید با کمک معماها آن را قوی نگه دارید. این کارهای گیج کننده به محض یافتن پاسخ مناسب، هورمون شادی شما را نیز افزایش می دهد!

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: