قیمت طلا | قیمت روز طلا

آرامش قبل طوفان در بازار طلا | قیمت طلا امروز را نزولی شروع کرد

به نقل از رویترز، قیمت طلا کمی در اولین ساعات تجارت در آسیا در روز سه‌شنبه کاهش یافت که می‌توان آن را نتیجه هشدار مقامات فدرال رزرو آمریکا درمورد ادامه افزایش نرخ بهره در بحبوحه تورم بالا و ضعف بازار کار آمریکا دانست.

کدخبر : 2471
سایت سرگرمی روز :

طلا یکی از قدیمی‌ترین و پرآوازه‌ترین فلزات جهان است که اغلب در صنعت جواهرسازی، داروسازی و الکترونیک به کار می‌رود. قیمت طلا به شدت تحت تأثیر عواملی مانند تقاضا و عرضه، تورم، نرخ ارز، سیاست های بین‌المللی و غیره قرار دارد. با افزایش تقاضا و کاهش تولید، قیمت طلا افزایش خواهد یافت و بالعکس. از آنجا که طلا به عنوان یک رابطه مناسب بین پول های مختلف شناخته شده است، تغییرات در نرخ ارزها همچنین می‌تواند بر قیمت طلا  تأثیر بگذارد. در نتیجه، قیمت طلا به دلیل تاثیرات متعددی که بر آن دارد، به طور مداوم تغییر می‌کند و معمولاً بر اساس اونس آن در بازار جهانی محاسبه می‌شود. در ادامه بروزترین اخبار و قیمت طلا را مشاهده میکنید.

به نقل از رویترز، قیمت طلا کمی در اولین ساعات تجارت در آسیا در روز سه‌شنبه کاهش یافت که می‌توان آن را نتیجه هشدار مقامات فدرال رزرو آمریکا درمورد ادامه افزایش نرخ بهره در بحبوحه تورم بالا و ضعف بازار کار آمریکا دانست.

 برخی دیگر از مقامات فدرال رزرو آمریکا ازجمله جروم پاول رئیس این بانک در اواخر این هفته سخنرانی خواهند داشت.

 اما طلا هنوز هم بالاتر از سطح 2000 دلار معامله می‌شود. تقاضا برای این فلز گران‌بها به‌عنوان یک پشتوانه ایمن به‌خاطر ترس از رکود اقتصاد آمریکا در سال جاری میلادی افزایش یافته است. این عامل اصلی‌ترین دلیل افزایش قیمت طلا در ماه مه بود.

 قیمت هر اونس طلا امروز با 0.01 درصد کاهش به 2016 دلار و 19 سنت رسید.

 چهار مقام منطقه‌ای فدرال رزرو آمریکا به‌طور جداگانه اعلام کردند با وجود این‌که بانک مرکزی توانسته پیشرفت‌هایی در مهار تورم طی یک‌سال گذشته داشته باشد، اما اقدامات بیشتری برای رسیدن به هدف تورم سالیانه 2 درصد نیاز است.

 درست است که فدرال رزرو در اوایل ماه جاری از احتمال توقف روند افزایش نرخ بهره خبر داد، اما حالا مقامات این بانک نسبت‌به توقف این روند در ماه ژوئن مطمئن نیستند.

 این بانک حتی احتمال کاهش نرخ بهره تا پایان سال جاری میلادی را رد کرده‌است.

 دورنمای افزایش بیشتر نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا به ضرر سرمایه‌های غیر سوددهی مثل طلاست، چون هزینه نگه‌داری آنها را افزایش می‌دهد. اما از طرف دیگر، ترس از رکود اقتصاد آمریکا و بحران بانکی این کشور می‌تواند تقاضا برای این فلز گران‌بها به‌عنوان یک پشتوانه ایمن را افزایش دهد.

 قیمت نقره امروز با 0.46 درصد کاهش به 24 دلار و 18 سنت رسید و پلاتین با 0.12 درصد افزایش 1068 دلار و 22 سنت معامله می‌شود.

 در میان فلزات صنعتی، قیمت مس طی یک هفته گذشته به‌خاطر ترس از بدتر شدن شرایط اقتصاد و دورنمای کاهش تقاضا برای آن پایین آمده‌است.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • نا شناس
    0

    دیگه حالمان بهم میخوره از بس قیمت طلا و و سکه می شنویم