وام بازنشستگان | شرایط وام بازنشستگان

فوری| فردا آخرین مهلت برای ثبت نام وام بازنشستگان | بازنشستگان عجله کنند

ثبت‌نام وام قرض‌الحسنه ۲۰ میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی درحالی از ۲۷ خردادماه آغاز شده است که فردا (۳۱ خردادماه) آخرین مهلت ثبت‌نام آن است.

کدخبر : 3329
سایت سرگرمی روز :

وام بازنشستگان یا همان وام ضروری از خدمتی از سوی صندوق بازنشستگی کشور برای بازنشستگان است. وام بازنشستگان از طریق ثبت نام یا بصورت حضوری از صندوق بازنشستگی کشوری به این قشر اعطا میشود. برای دریافت وام بازنشستگان شرایط خاصی وجود دارد. اقساط وام بازنشستگان بسیار کم و اغلب 3 تا 4 درصد میباشد. ما در سایت سرگرمی روز جدیدترین اخبار از وام بازنشستگان را برای شما قرار میدهیم که در ادامه میتوانید مشاهده کنید.

ثبت‌نام وام قرض‌الحسنه ۲۰ میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی درحالی از ۲۷ خردادماه آغاز شده است که فردا (۳۱ خردادماه) آخرین مهلت ثبت‌نام آن است.

به نقل از ایسنا، ثبت‌نام وام قرض‌الحسنه بازنشستگان که از روز شنبه (۲۷ خردادماه) آغاز شده تا (۳۱ خردادماه) ادامه دارد.

مبلغ وام از ۱۲ میلیون تومانی که در سال گذشته پرداخت می‌شد، به ۲۰ میلیون تومان افزایش یافته است که این تسهیلات در این مرحله، به ۴۰ هزار بازنشسته و مستمری‌بگیر تأمین‌اجتماعی پرداخت می‌شود.

به گفته میرهاشم موسوی- مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی، بعد از انجام این مرحله و مشخص‌شدن افراد واجد شرایط به تعداد ۴۰ هزار نفر، در آستانه دهه مبارک امامت و ولایت، پرداخت مرحله اول وام قرض‌الحسنه بازنشستگان در دستور کار قرار می‌گیرد.

در این مرحله، بازنشستگان و مستمری‌بگیران می‌توانند با مراجعه به کانون‌های بازنشستگی در سراسر کشور برای دریافت این تسهیلات ثبت‌نام کنند. برای دریافت این تسهیلات نیازی به ضامن نیست و این وام با توافقی که بین سازمان تأمین‌اجتماعی و بانک رفاه کارگران انجام شده است، به‌صورت قرض‌الحسنه به بازنشستگان و مستمری‌بگیران این سازمان پرداخت می‌شود. بعد از ثبت‌نام، کلیه مراحل بررسی شرایط متقاضیان و  پرداخت این تسهیلات به صورت غیرحضوری انجام می‌شود و نیازی به مراجعه بازنشستگان به بانک و شعب تأمین‌اجتماعی وجود ندارد.

مالکیت تلفن همراه، نداشتن سابقه چک برگشتی، نداشتن بدهی معوق به سیستم بانکی، استفاده نکردن از تسهیلات مشابه بانک رفاه در دو سال گذشته، و داشتن سن بین ۱۸ تا ۷۷ سال و همچنین داشتن حساب در بانک رفاه کارگران با حداقل ۱۰۰ هزار تومان موجودی شرایط دریافت این تسهیلات است.

در صورت دارا بودن این شرایط متقاضیان در این مرحله می‌توانند از طریق کانون‌های بازنشستگی ثبت‌نام خود را نهایی کنند و نیازی به مراجعه حضوری به بانک و سازمان تأمین‌اجتماعی ندارند و در صورت داشتن شرایط، مبلغ تسهیلات به حساب مستمری‌بگیر واریز می‌شود. بازپرداخت این تسهیلات دو ساله به‌صورت قرض‌الحسنه با کارمزد ۴ درصد است.

منبع: ایسنا

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

 • غل، جبرییلیی
  0

  من واجد شرایط هستم تابحال وام نگرفتهام

 • عبدالعزیز امامی
  0

  باسلام و احترام چرا به بازنشستگان نیروهای مسلح وام‌نمیدهند با اینهمه مشکلات روزمره

 • مریم احمدی
  0

  سلام روزبه خیر من از منطقه۲۰هستم شعبه۱۲در سایت وجود نداشت که نام نویسی کنیم وقتی به شعبه زنگ زدم گفت به این شعبه تعلق نمیگیرد

 • سکینه بوذرجمهری
  0

  درخواست وام ۲۰ ملیونی مستمری بگیری

 • خدیجه صحفی
  0

  یامقسم رزق جهان مدد

 • شوکت معتمدی
  0

  ممنونم

 • حمیده خانی اصفهانی
  0

  با عرض سلام وادب سپاس بابت وام ضروری اما تا کنون من هیچ وامی دریافت نکرده ام آیا واجد شرایط .وام هستم باخبر باسپاس