هشدار جدی | خنگ شدن شما و کودکانتان با این مواد غذایی حتمی است

تغذیه شما در طول شبانه روز تاثیر مستقیمی برروی مغز شما خواهد داشت و عملکرد مغز شما را تحت شعاع قرار خواهد داد پس بهتر است به تغذیه خود بیشتر توجه کنید.

کدخبر : 5967
سایت سرگرمی روز :

تغذیه شما در طول شبانه روز تاثیر مستقیمی برروی مغز شما خواهد داشت و عملکرد مغز شما را تحت شعاع قرار خواهد داد پس بهتر است به تغذیه خود بیشتر توجه کنید.

همیشه در مورد غذا‌هایی که شما را باهوش می‌کنند، تبلیغات زیادی وجود داشته است، اما آیا تا به حال به غذا‌هایی فکر کرده اید که شما را احمق می‌کنند؟ محققان دانشگاه‌های معتبر مانند UCLA و دانشگاه آکسفورد دریافته اند که غذا‌های خاصی وجود دارد که شما را باهوش‌تر می‌کند و البته در نقطه مقابل، بد غذا خوردن بر هوشیاری، حافظه، خلق و خو و سیستم عصبی شما تأثیر می‌گذارد، غذا‌هایی که در این بخش از بهداشت و سلامت نمناک لیست شده اند.

شکر

شکر برای شما مضر است و این چیز جدیدی نیست، اما نکته جدید این است که مصرف مقدار زیادی شکر در مدت زمان طولانی باعث مشکلات عصبی می‌شود. مصرف زیاد شکر بر حافظه و توانایی یادگیری شما تأثیر می‌گذارد. همچنین، قند بیش از حد در خون، استفاده سلول‌های مغز از انسولین را برای تجزیه قند برای کمک به پردازش افکار و احساسات کاهش می‌دهد و منجر به کاهش فعالیت مغز می‌شود.

نمک

نمک علاوه بر تأثیر بر ضربان قلب و فشار خون، بر عملکرد شناختی و مغز شما تأثیر می‌گذارد. نمک تصفیه شده نه تنها توانایی تفکر شما را مختل می‌کند، بلکه باعث بسیاری از مشکلات دیگر مانند بیماری‌های قلبی عروقی، سرطان و سکته می‌شود. سعی کنید نمک را در حد اعتدال مصرف کنید تا قدرت حافظه و مغزتان را سال‌ها حفظ کنید.

عوارض سیب زمینی سرخ شده

غذای ناسالم

چیپس سیب زمینی، نوشابه، همبرگر و سیب زمینی سرخ شده دقیقا همان غذای ناسالمی است که برای جلوگیری از ضعف مغز نباید مصرف کنید. همه این‌ها خیلی خوشمزه به نظر می‌رسد، اما غذا‌های ناسالم اعتیاد آور است و اعتیاد یک مشکل مغزی است تا جاییکه که ترک خوردن غذا‌های ناسالم باعث ایجاد علائمی مشابه افسردگی و اضطراب می‌شود. مصرف مقادیر زیاد غذا‌های ناسالم برای مدت طولانی می‌تواند منجر به از دست دادن حافظه و در برخی موارد بیماری آلزایمر شود.

همبرگر

غذای سرخ شده

غذای سرخ شده به نوعی در لیست غذا‌های ناسالم تلقی می‌شود و البته هنوز غذا‌های سالمی وجود دارند که وقتی سرخ می‌شوند، ناسالم می‌شوند. به عنوان مثال، خوردن ماهی فواید بسیاری برای سلامتی دارد، اما خوردن ماهی سرخ شده ناسالم است. همین امر در مورد سایر غذا‌های سرخ شده مانند مرغ نیز صدق می‌کند. با انتخاب غذا‌های غیر سرخ شده هوشیار بمانید و از خنگ شدن خود جلوگیری کنید.

غذای سرخ شده

قند و شیرین کننده‌های مصنوعی

شیرین کننده‌های مصنوعی قدرت مغز شما را کم می‌کنند. مصرف بیش از حد شیرین کننده‌های مصنوعی پاسخ مغز شما را کند کرده و در واقع شما را تبدیل به فردی احمق می‌کند. همچنین مصرف مقادیر زیاد شیرین کننده‌های مصنوعی برای مدت طولانی باعث آسیب مغزی می‌شود.

شیرین کننده

چربی‌های ترانس

محققانی که مطالعه پیری مغز اورگان را انجام دادند دریافتند که مصرف چربی‌های ترانس با کوچک شدن مغز مرتبط است. این مطالعه ۱۰۴ بزرگسال بالای ۶۵ سال را مورد بررسی قرار داد و افراد را برای مصرف ۳۰ ماده مغذی در طول زمان مورد آزمایش قرار داد. یافته‌ها نشان می‌دهد افرادی که رژیم‌های غذایی با چربی ترانس بالا دارند، مانند افرادی که به بیماری آلزایمر مبتلا هستند، انقباض مغزی داشتند.

فست فود

غذا‌های نیمه آماده و فرآوری شده

غذا‌های از پیش پخته و فرآوری شده حاوی مواد شیمیایی مضری هستند که شما را احمق می‌کنند. نگهدارنده ها، افزودنی ها، رنگ‌ها و طعم دهنده‌های مصنوعی نمونه‌هایی از مواد شیمیایی موجود در این غذا‌ها هستند که بر رفتار و عملکرد شناختی شما تأثیر می‌گذارند. مصرف مقادیر زیاد غذا‌های فرآوری شده به آرامی سلول‌های عصبی شما را از بین می‌برد و باعث کوچک شدن مغز شما می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: