قیمت طلا | قیمت روز طلا

قیمت طلا امروز را نزولی شروع کرد | قیمت روز طلا 10 آبان ماه 1402

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۶ درصد کاهش به ۱۹۷۶ دلار و ۶۷ سنت رسید.

کدخبر : 8372
سایت سرگرمی روز :

طلا یکی از قدیمی‌ترین و پرآوازه‌ترین فلزات جهان است که اغلب در صنعت جواهرسازی، داروسازی و الکترونیک به کار می‌رود. قیمت طلا به شدت تحت تأثیر عواملی مانند تقاضا و عرضه، تورم، نرخ ارز، سیاست های بین‌المللی و غیره قرار دارد. با افزایش تقاضا و کاهش تولید، قیمت طلا افزایش خواهد یافت و بالعکس. از آنجا که طلا به عنوان یک رابطه مناسب بین پول های مختلف شناخته شده است، تغییرات در نرخ ارزها همچنین می‌تواند بر قیمت طلا  تأثیر بگذارد. در نتیجه، قیمت طلا به دلیل تاثیرات متعددی که بر آن دارد، به طور مداوم تغییر می‌کند و معمولاً بر اساس اونس آن در بازار جهانی محاسبه می‌شود. در ادامه بروزترین اخبار و قیمت طلا را مشاهده میکنید

 قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۶ درصد کاهش به ۱۹۷۶ دلار و ۶۷ سنت رسید.

به نقل از رویترز، طلا ماه نوامبر را با کاهش قیمت آغاز کرد. سرمایه‌گذاران منتظر نتیجه تصمیم‌گیری سیاستگذاران آمریکا در اجلاس فدرال رزرو هستند که قرار است امروز برگزار شود. نگرانی در مورد جنگ در خاورمیانه تمایل به طلا به عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن را افزایش داده و قیمت آن را طی روزهای گذشته به بالاتر از 2000 دلار رساند.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.36 درصد کاهش به 1976 دلار و 67 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با 0.43 درصد کاهش به 1985 دلار و 70 سنت رسیده است.

قیمت طلا 7.3 درصد در ماه اکتبر افزایش یافته بود و در هفته گذشته هم به 2009 دلار و 29 سنت رسید، یعنی بالاترین رقم طی 5 ماه گذشته.

بازار قیمت‌ها را تا بالاتر از 2000 دلار افزایش داد، اما بعد کاهش یافت. دوباره تلاش کرد افزایش یابد اما تغییر چندانی نداشت. از نظر تحلیلگران، این تحولات نشان می‌دهد بازار دچار نوعی فرسودگی شده است.

عامل اصلی در بازار در حال حاضر درگیری خاورمیانه و احتمال گسترش آن در منطقه با پیوستن گروه‌های دیگر است. حمله هوایی رژیم صهیونیستی به یک کمپ پرجمعیت پناهندگان در نوار غزه باعث شهادت 50 فلسطینی شده است.

بازارها در حال حاضر منتظر نتیجه اجلاس فدرال رزرو در مورد سیاست‌های پولی و همچنین گزارش ماهانه اشتغال در این کشور هستند.

در این بین تولید کنندگان در آسیا با فشار مضاعف کاهش فعالیت کارخانه‌ای در چین مواجه شده‌اند.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.97 درصد کاهش به 22 دلار و 73 سنت رسید و پلاتین با 0.69 درصد کاهش 930 دلار و 72 سنت معامله می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: