قیمت طلا | قیمت روز طلا

قیمت طلا سر به فلک کشید | قیمت روز طلا 13 شهریورماه 1402

قیمت طلا امروز(دوشنبه) به سمت اوج یک ماهه افزایش یافت که در جلسه قبل کاهش یافت زیرا با کاهش اندک دلار و چشم‌انداز توقف افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا در سال جاری حمایت شد.

کدخبر : 6172
سایت سرگرمی روز :

طلا یکی از قدیمی‌ترین و پرآوازه‌ترین فلزات جهان است که اغلب در صنعت جواهرسازی، داروسازی و الکترونیک به کار می‌رود. قیمت طلا به شدت تحت تأثیر عواملی مانند تقاضا و عرضه، تورم، نرخ ارز، سیاست های بین‌المللی و غیره قرار دارد. با افزایش تقاضا و کاهش تولید، قیمت طلا افزایش خواهد یافت و بالعکس. از آنجا که طلا به عنوان یک رابطه مناسب بین پول های مختلف شناخته شده است، تغییرات در نرخ ارزها همچنین می‌تواند بر قیمت طلا  تأثیر بگذارد. در نتیجه، قیمت طلا به دلیل تاثیرات متعددی که بر آن دارد، به طور مداوم تغییر می‌کند و معمولاً بر اساس اونس آن در بازار جهانی محاسبه می‌شود. در ادامه بروزترین اخبار و قیمت طلا را مشاهده میکنید

قیمت طلا امروز(دوشنبه) به سمت اوج یک ماهه افزایش یافت که در جلسه قبل کاهش یافت زیرا با کاهش اندک دلار و چشم‌انداز توقف افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا در سال جاری حمایت شد.

به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۸ و ۸ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۵ درصد افزایش به ۱۹۴۴ دلار و ۶۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۲۶ درصد افزایش به ۱۹۴۵ دلار و ۶۰ سنت رسید.

تیم واترر، تحلیلگر بازار ارشد KCM گفت: طلا در شرایط محدود معاملاتی با توجه به تعطیلات ایالات‌متحده در سطح ۱۹۵۱ دلار در نوسان است. این فلز گرانبها به احتمال زیاد به بازدهی خزانه‌داری وابسته خواهد بود که یک پله پایین‌تر برای رسیدن به ۱۹۵۰ دلار و فراتر از این هفته خواهد رفت.

از آنجایی که طلا به خودی خود سودی ندارد، با افزایش نرخ بهره، جذابیت خود را از دست می‌دهد. داده‌های روز جمعه و پیش از تعطیلی بازار نشان داد که رشد شغلی در ایالات‌متحده در ماه اگوست افزایش یافته است، اما نرخ بیکاری به ۳.۸ درصد افزایش یافته و افزایش دستمزدها تعدیل شده است که باعث تقویت مورد توقف نرخ بهره در این ماه شد.

با توجه به ابزار CME FedWatch، معامله‌گران اکنون ۹۳ درصد احتمال می‌دهند که فدرال رزرو در نشست سپتامبر خود، نرخ بهره را بدون تغییر باقی بگذارد. یکی از تحلیلگران اظهار کرد که تأثیر کامل افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا که در مارس ۲۰۲۲ آغاز شد، هنوز به طور کامل به اقتصاد واقعی منتقل نشده است.

بر اساس گزارش رویترز، اس‌پی‌دی‌آر گلدتراست، بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان اعلام کرد که دارایی‌های آن در روز جمعه ۰.۱ درصد افزایش یافت.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۴ درصد افزایش به ۲۴.۲۷ دلار رسید و پلاتین ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۹۶۱.۵۱ دلار رسید و پالادیوم با ۰.۵ درصد افزایش به ۱۲۲۴ دلار و ۲۸ سنت رسید.

منبع: ایسنا

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

  • ناشناس
    0

    طلا بسیار ارزان خواهد شد چون سیاست ایران جدیدا خوب پیش میرود