قیمت طلا | قیمت روز طلا

قیمت طلا زمین گیر شد | قیمت روز طلا 14 شهریورماه 1402

قیمت طلا امروز، سه‌شنبه در حالی کاهش یافت که سرمایه‌گذاران منتظر نشانه‌های بیشتری در مورد وضعیت اقتصاد ایالات‌متحده پیش از نشست فدرال رزرو در ماه جاری با توجه به افزایش انتظارات برای توقف افزایش نرخ بهره بودند.

کدخبر : 6221
سایت سرگرمی روز :

طلا یکی از قدیمی‌ترین و پرآوازه‌ترین فلزات جهان است که اغلب در صنعت جواهرسازی، داروسازی و الکترونیک به کار می‌رود. قیمت طلا به شدت تحت تأثیر عواملی مانند تقاضا و عرضه، تورم، نرخ ارز، سیاست های بین‌المللی و غیره قرار دارد. با افزایش تقاضا و کاهش تولید، قیمت طلا افزایش خواهد یافت و بالعکس. از آنجا که طلا به عنوان یک رابطه مناسب بین پول های مختلف شناخته شده است، تغییرات در نرخ ارزها همچنین می‌تواند بر قیمت طلا  تأثیر بگذارد. در نتیجه، قیمت طلا به دلیل تاثیرات متعددی که بر آن دارد، به طور مداوم تغییر می‌کند و معمولاً بر اساس اونس آن در بازار جهانی محاسبه می‌شود. در ادامه بروزترین اخبار و قیمت طلا را مشاهده میکنید

قیمت طلا امروز، سه‌شنبه در حالی کاهش یافت که سرمایه‌گذاران منتظر نشانه‌های بیشتری در مورد وضعیت اقتصاد ایالات‌متحده پیش از نشست فدرال رزرو در ماه جاری با توجه به افزایش انتظارات برای توقف افزایش نرخ بهره بودند.

قیمت طلا امروز سه‌شنبه با ثابت‌ ماندن دلار در نزدیکی بالاترین سطح اخیر کاهش یافت، اگر چه بازارها به دنبال نشانه‌های بیشتر در مسیر سیاست‌گذاری فدرال رزرو ایالات‌متحده پس از توقف گسترده نرخ بهره در این ماه بودند.

بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۵۵ دقیقه صبح به وقت شرقی با یک درصد کاهش به ۱۹۳۷ دلار رسید و روز جمعه به بالاترین سطح یک ماهه رسید. طلای آمریکا نیز با ۰.۰۵ درصد کاهش به ۱۹۳۸ دلار رسید.

بر اساس ابزار CME FedWatch، معامله‌گران احتمال ۹۳ درصدی را دارند که نرخ بهره فدرال رزرو در جلسه این ماه بدون تغییر باقی بماند و حدود ۶۰ درصد احتمال دارد که نرخ‌ها در سطح فعلی باقی بماند.

طبق گزارش رویترز، یک نظرسنجی نشان داد که روحیه سرمایه‌گذاران در منطقه یورو در ابتدای سپتامبر بیش از حد انتظار کاهش یافت زیرا ضعف اقتصادی آلمان همچنان عامل اصلی فشار بر منطقه بود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۳.۹۴ دلار رسید، پلاتین ۰.۶ درصد کاهش یافت و به ۹۴۸.۲ دلار رسید و پالادیوم ثابت در ۱۲۲۱ دلار و ۴۵ سنت بود.

منبع: ایسنا

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: