قیمت طلا | قیمت روز طلا

قیمت طلا سر به فلک کشید | قیمت روز طلا 25 شهریورماه 1402

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۶۹ درصد افزایش به ۱۹۲۳ دلار و ۹۱ سنت رسید.

کدخبر : 6687
سایت سرگرمی روز :

طلا یکی از قدیمی‌ترین و پرآوازه‌ترین فلزات جهان است که اغلب در صنعت جواهرسازی، داروسازی و الکترونیک به کار می‌رود. قیمت طلا به شدت تحت تأثیر عواملی مانند تقاضا و عرضه، تورم، نرخ ارز، سیاست های بین‌المللی و غیره قرار دارد. با افزایش تقاضا و کاهش تولید، قیمت طلا افزایش خواهد یافت و بالعکس. از آنجا که طلا به عنوان یک رابطه مناسب بین پول های مختلف شناخته شده است، تغییرات در نرخ ارزها همچنین می‌تواند بر قیمت طلا  تأثیر بگذارد. در نتیجه، قیمت طلا به دلیل تاثیرات متعددی که بر آن دارد، به طور مداوم تغییر می‌کند و معمولاً بر اساس اونس آن در بازار جهانی محاسبه می‌شود. در ادامه بروزترین اخبار و قیمت طلا را مشاهده میکنید

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۶۹ درصد افزایش به ۱۹۲۳ دلار و ۹۱ سنت رسید.

به نقل از تسنیم، اولین کاهش هفتگی ارزش دلار طی دو ماه گذشته حیات دوباره‌ای به طلا در روز جمعه بخشید و آن را در محدوده ۱۹۰۰ دلار نگه داشت. قیمت طلا طی یک هفته گذشته هم افزایش متعادلی داشته است.

به نقل از رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۶۹ درصد افزایش به ۱۹۲۳ دلار و ۹۱ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار نیویورک به ۱۹۴۶ دلار رسیده است.

انتشار اطلاعات اقتصادی آمریکا مبنی بر افزایش بیش از حد انتظار شاخص قیمت مصرف کننده در این کشور برای دومین ماه پیاپی، نگرانی در مورد تورم و احتمال ادامه سیاست‌های سختگیرانه فدرال رزرو در بالا بردن نرخ بهره را افزایش داده است.

اما انتظار نمی‌رود سیاستگذاران فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را در اجلاس ۲۰ سپتامبر افزایش دهند. بانک مرکزی آمریکا با ۱۱ بار افزایش نرخ بهره، ۵.۲۵ درصد به نرخ بهره ۰.۲۵ درصدی که در فوریه ۲۰۲۲ ثبت شده بود افزوده است.

فدرال رزرو آمریکا دو اجلاس دیگر هم در نوامبر و دسامبر برگزار می‌کند. سرمایه‌گذاران منتظر اظهارات جروم پاول در اجلاس روز چهارشنبه هستند تا مسیر تصمیمات فدرال رزرو مشخص شود.

بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

بالا رفتن قیمت بنزین شاخص قیمت مصرف کننده در آمریکا را در ماه اوت تا ۳.۷ درصد بالا برد، در حالی که این رقم در ماه قبل از آن برابر با ۳.۲ بود. هدف بانک مرکزی آمریکا یک تورم سالیانه ۲ درصدی است.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۱.۷۰ درصد افزایش به ۲۳ دلار و ۳۹ سنت رسید و پلاتین با ۱.۹۵ درصد افزایش ۹۲۹ دلار و ۶۹ سنت معامله می‌شود.

منبع: تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: