ترفند عالی و کم هزینه و طبیعی برای از بین بردن همیشگی بوی بد کشو و کمد لباس ها

رفع بوی بد کمد دیواری رختخواب ، کشوهای لباس و کابینت ها کار چندان دشواری نیست زمانی که بدانید چه بویی با کدام ماده طبیعی موجود در آشپزخانه شما از بین خواهد رفت.

کدخبر : 14777
سایت سرگرمی روز :

ترفندهای طبیعی و خانگی برای رفع بوی بد کمد رختخواب و لباس

بوی مطبوع و ملایم همیشه حس خوبی به شما خواهد داد همانطور که بوی نامطبوع می تواند تاثیر منفی داشته باشد با خصوص اگر این بو از لباس ها و لوازم داخل کمد منتشر شود . زمانی که برای برداشتن لباس به سراغ کشو و یا کمد دیواری می روید با استشمام بوی بد نگران خواهید شد که مبادا لباسی کثیف در میان لوازم تان باشد برای همین شاید مجبور به شستشوی غیرضروری آنها شوید ؛ در این مواقع بهتر است از ترفندهای خانه داری که مخصوص رفع بوی بد کمد است استفاده کنید و خوشبوکننده های طبیعی را داخل این بخش از اتاق تان قرار دهید.

رفع بوی بد کمد با دانه های برنج :

قراردادن برنج داخل کابینت یکی از حیله های قدیمی است که مدت هاست برای جذب رطوبت استفاده می شود ، از رشد کپک و بوی نامطبوع داخل کابینت جلوگیری می کند.

نحوه ی استفاده :

مقداری برنج را داخل کیسه ای بریزید وگوشه کابینت آویزان کنید ، هم چنین می توانید برنج را داخل بشقاب بریزد وداخل کابینت قراردهید .

سرکه سیب راهی برای رفع بوی بد کمد :

خاصیت ضدقارچی و ضدباکتریایی سرکه در خنثی کردن بوی نامطبوع کشوها و کمد موثراست .سرکه سیب نه تنها قارچ هارا از بین میبرد بلکه کثیفی روی چوب ها را هم ازبین میبرد و بوی مطبوعی ایجاد می کند .

نحوه ی استفاده :

همه ی لباس هارا از کشو بیرون آورید و باسرکه نم دار کنید، سپس داخل کشو ها بمالید در کشو ها راباز گذارید تا چندساعت هوا مبادله شود.

رفع بوی بد کمد و کشوی لباس با جوش شیرین :

خاصیت ضدباکتریایی جوش شیرین به ازبین رفتن بوی نامطبوع کمک می کند.بطور منظم جوش شیرین راداخل کابینت ها بمالید که از رشد کپک و بوی نامطبوع جلوگیری کنید .

نحوه استفاده :

داخل کیسه کوچکی جوش شیرین بریزید وداخل کابینت بگذارید همچنین می توانید آن راداخل بشقاب ریخته وداخل کمد بگذارید یاآن راداخل وسایل ریخته و48 ساعت بعد پاک کنید

آب لیمو روشی عالی برای رفع بوی بد کمد :

خاصیت طبیعی لیمو بوهای شدید وقارچ را ازبین میبرد ، آب لیمو بوی مطبوعی دارد که دقایقی بعداز استفاده بوی نامطبوع راخنثی می کند .

نحوه استفاده :

آب لیمو راداخل آب گرم ریخته وبا دستمال آن رابه دیواره های کابینت بکشید سپس درهای کابینت راباز بگذارید تا خشک شود .

قهوه پودری مناسب رفع بوی بد کمد :

اگر می خواهید رطوبت داخل کمدها را از بین ببرید قهوه انتخاب مناسبی است آویزان کردن این محصول از پخش شدن کپک در وسایل جلوگیری می کند.

نحوه استفاده :

48 ساعت قهوه را روی سطح کمد بریزید اگر می خواهید تاثیر بیشتری داشته باشد آن را داخل کیسه بریزید و داخل کمد یا کابینت بگذارید .

اسطوخودوس روغن خوشبو کننده و راه حل رفع بوی بد کمد:

بوی مطبوع اسطوخودوس کابینت و کمد را عاری از هرگونه بو وکپک نگه میدارد ،به علاوه این بو مانع حشرات و بیداست .

نحوه استفاده :

کیسه هایی را از اسطوخودوس پر کنید و داخل کابینت وکمد بگذارید.

رفع بوی بد کمد و کابینت با نمک دریا:

یکی دیگر ازمواد طبیعی که رطوبت راجذب می کند نمک دریاست ، نمک خاصیت ضد قارچی وضدباکتریایی دارد که از ایجاد بوی نامطبوع جلوگیری می کند .

نحوه استفاده :

مقداری نمک را داخل ظرف دربسته ای بریزید و داخل کابینت ،کمد بگذارید ، نمک ها را هفته ای یکبار بعد از اینکه رطوبت راجذب کرد تعویض کنید .

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: