اسکاچ و سیم ظرفشویی رو حتما باید بهد ایم مدت زمان عوض کنی

آیا می‌ دونستین که اسکاچ و سیم ظرفشویی جزو آلوده ترین وسایل آشپزخونه هستن و می‌ تونن بستری برای رشد میکروب‌ ها و باکتری‌ ها باشن؟ پس بهتره اطلاعات کافی رو در مورد زمان تعویض اسکاچ، به دست بیارین!

کدخبر : 16264
سایت سرگرمی روز :

تعویض اسکاچ یکی از مهم ترین بخش های نظافت آشپزخانه است. اغلب خانم های خانه دار از تعویض اسکاچ غافل می شوند و یک اسکاچ را برای مدت طولانی استفاده می کنند، اما این کار به شدت نادرست است و ممکن است عواقب جبران ناپذیری نیز داشته باشد! در ادامه این بخش از سایت سرگرمی روز  شما را با زمان دقیق تعویض اسکاچ آشنا می کنیم!

تعویض اسکاچ و سیم ظرفشویی

اسکاج اسفنجی ظرفشویی یکی از آلوده ترین لوازمی هستند که اگر به موقع تمییز و ضدعفونی نشوند منبع بسیاری از باکتری و میکروب ها هستند بنابراین باید اسکاج ها و اسنفنج ها ضدعفونی و تمیز شوند. همچنین نباید از تمیز کردن سینک ظرفشویی غافل شد. در ادامه مطلب ما به شما خواهیم گفت که چگونه این اسفنج ها را با ماکرویو و .. ضد عفونی کنید و همچنین راهنمای شست و شوی اسکاچ و اسفنج ظرفشویی را خواهیم گفت.

ضدعفونی کردن اسکاچ و تعویض اسکاچ ظرفشویی

همه خانم ها فکر می کنند اسکاج و اسفنج ظرفشویی به سبب این که همیشه با آب و مواد شوینده در تماس هستند، جزو تمیزترین قسمت های خانه اند. اما باید بدانید که سخت در اشتباهید.

بسیاری از خانم های خانه به نظافت تمام وسایل آشپزخانه توجه می کنند به جز ابر، سیم، اسکاچ و اسفنج ظرفشویی.

این وسایل چون به‌ طور مداوم با آب و مایع ظرف شویی در تماس‌ است، بیشتر افراد تصور می‌کنند که در گروه تمیزترین وسایل آشپزخانه قرار دارد و نیازی به شست‌ و شو و ضدعفونی ندارد، غافل از این که تحقیقات نشان می دهد ابر، اسفنج‌ و اسکاچ ظرف شویی از آلوده ‎ترین وسایل آشپزخانه است و باکتری سالمونلا که عامل ایجاد مسمومیت‌ غذایی است، در حفره‌های ریز اسفنج ظرف شویی رشد می کند و سبب انتشار و انتقال آلودگی به ظروف و مواد غذایی می‌شود.

ررسی ها حاکی از این است که در هر چهار سانتی‌متر مربع اسفنج حدود ۱۳۴ هزار باکتری وجود دارد. یادتان نرود که برق انداختن سینک ظرفشویی کار سختی نیست ما قبلا از راز های این کار ساده برایتان گفته ایم.

سیم و اسفنج را در سینک رها نکنید

برخی افراد پس از استفاده از اسفنج و اسکاچ و ابر، آن را درون سینک ظرف شویی رها می‌کنند با این تصور که با هر بار باز کردن شیر آب، اسفنج خیس بخورد و تمیز شود، غافل از این که بیشترین رشد میکروب ها در بافت اسفنج دقیقا در زمان مرطوب شدن این وسیله است.

در واقع رطوبت بهترین شرایط را برای تکثیر میکروب ها فراهم می کند و به جای آن که اسفنج پاکیزه تر شود، آلوده تر از قبل خواهد شد.

هر چند وقت یک بار اسکاچ و سیم ظرفشویی را باید تعویض کنیم؟

بهترین راه برای تشخیص اینکه چه زمانی اسفنج آماده تعویض است، این خواهد بود که آن را به یک تجربه حسی تبدیل کنید. به این صورت که هم ظاهر و هم بوی اسفنج به شما می‌گوید که زمان تعویض فرا رسیده است. اگر بوی اسکاچ و سیم ظرفشویی بد و ظاهرش کثیف به نظر می‌رسد و نمی‌توانید از شر بو یا ظاهرش خلاص شوید، وقت آن است که آنها را عوض کنید.

مانند بیشتر محصولات تمیز کننده، همه چیز به عهده شماست. اگر هر روز از یک محصول پاک کننده برای تمیز کردن چیزهای مختلف استفاده می‌کنید، باید زودتر آن را تعویض کنید. یک قانون خوب این است که حداقل ۱۰ روز یکبار اسفنج و سیم را تعویض کنید. با اینکه ما قبل تر بیان کردیم که اسفنج و سیم را هر ۳۰ بار استفاده عوض کنید اما اگر به صورت روزانه ۳ بار در وعده‌های صبحانه، ناهار و شام برای شستشو ظروف از اسفنج و سیم استفاده می‌کنید، مجبور خواهید بود هر ۱۰ روز یک اسفنج و سیم جدید تهیه کنید.

منبع: مجله اینترنتی شادمگ

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: