با رعایت این نکان ساده سرویس بهداشتی شما همیشه بوی خوبی میده و بو نمی گیره

توالت و سرویس بهداشتی به دلیل وجود رطوبت و ماهیت خود خیلی زود بد بو می‌شود؛ اما شما می‌توانید با برخی راهکارها، فضای سرویس بهداشتی را خوش‌بوتر کنید.

کدخبر : 16459
سایت سرگرمی روز :

دیفیوزر دستگاه کوچکی است که بوها را از طریق گرما، هوای فشرده یا اولتراسونیک در هوا آزاد می‌کند. معمولاً با یک اسانس پر می‌شود و اندازه کوچک آن باعث می‌شود یک راه حل ایده آلی برای بوی عالی در فضاهای کوچک باشد. پس از یک دیفیوزر در توالت خود استفاده کنید و آن را در پشت سینک، پشت توالت یا روی پایه قرار دهید.

برای ماندگاری بوی خوب در توالت، یک بسته رایحه را در سرویس بهداشتی خود امتحان کنید. بسته‌های عطر معمولاً با دانه‌های معطر پر می‌شوند. آنها کوچک هستند و می‌توانید آن‌ها در نقاط مختلف سرویس بهداشتی خود قرار دهید.

استفاده از صابون‌های معطر یک روش آسان برای حفظ بوی عالی در سرویس بهداشتی است.

یکی از بزرگ‌ترین عامل بوی بد توالت، حوله‌های مرطوب و کثیف هستند. وقتی حوله‌ها مرطوب هستند، ممکن است کپک بزنند و بوی بدی ایجاد کنند.

برای جلوگیری از این مشکل حوله‌ها را روی هم نگذارید و آنها را آویزان کنید تا خشک شوند. دوم، اگر حتی کمی مرطوب هستند، آنها را تا نکنید. درنهایت  حوله‌های خود را مرتب بشویید. حداقل هر هفته.

اگر فضای توالت و حمام یکی است؛ بعد از هر دوش یا حمام، پنجره‌ها را باز کنید و فضا را برای حدود ۱۰-۱۵ دقیقه تهویه کنید.

از جاذب بو و رطوبت استفاده کنید. این وسایل کوچک و مقرون به صرفه رطوبت را به دام می‌اندازند و بو را جذب می‌کنند.

وقتی صحبت از خوشبو کردن سرویس بهداشتی به میان می‌آید، گیاهان روشی عالی هستند. شما می‌توانید از گیاهان معطری مانند اسطوخودوس یا نعناع استفاده کنید. علاوه بر این  گیاه سانسوریا، پیچک انگلیسی یا سرخس برای این فضا عالی است. همچنین می‌توانید از گیاهان خشک استفاده کنید.

درنهایت می‌توانید کمی مایع لباسشویی معطر یا نرم کننده لباس را در مخزن توالت خود قرار دهید. حالا هر زمان که توالت شسته می‌شود، آب معطر رها می‌شود و عطر می‌دهد.

یکی دیگر از عاملان بدبو در سرویس بهداشتی، سطل زباله است. پس سطل زباله را مرتباً خالی کنید، حتی اگر کاملاً پر نباشد. نشستن سطل زباله فقط بوی بد را بیشتر می‌کند. چند قطره از اسانس مورد علاقه خود را در سطل زباله و کیسه خالی بریزید.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: