نکات خانه داری | ترفند خانه داری

با این ترفند دیگه کیک به قالب نمی چسبه | کیک درسته میخوای دربیاری کلیک کن

چسبیدن کیک به قالب از دغدغه اکثریت کیک پز ها است. در این مقاله چند روش برای جدا کردن کیک از قالب آموزش می دهیم.

کدخبر : 17063
سایت سرگرمی روز :

برای جدا کردن کیک از قالب ایده ها و نکات بیشماری وجود دارد که با کمک این روش ها می توان از چسبیدن کیک به قالب جلوگیری کرد. دلیل چسبیدن کیک به قالب با توجه به جنس هر قالب متفاوت می باشد؛ پس ابتدا در انتخاب قالب خود دقت کنید و سپس با توجه به نکاتی که در این آموزش گفته می شود به راحتی از چسبیدن کیک به قالب جلوگیری کنید.

علت چسبیدن کیک به قالب چیست؟

داغ بودن کیک و قالب در زمان خارج کردن کیک از قالب.

هنگام ریختن مواد کیک ، قالب را به خوبی تمیز نکرده اید.

چرب نکردن اطراف و زیر قالب هنگام ریختن مواد کیک.

بالا بودن دمای فر و سوختن کف کیک باعث چسبیدن آن به قالب می شود.

عدم استفاده از کاغذ روغنی در کیک هایی که شکلات فراوانی دارد مانند کیک خیس و کیک شکلاتی باعث چسبیدن کیک به قالب می شود.

خمیر شدن کیک باعث چسبیدن آن به قالب می شود و برای جلوگیری از خمیر شدن باید کیک را در جایی قرار دهید که هوا جریان داشته باشد.

طرز جدا کردن کیک از قالب تفلون:

قالب های تفلون با توجه به جنس آن ها خیلی کم به کیک می چسبد ، ولی برای اطمینان بیشتر شما مقداری کف آن را چرب کنید و بعد از پخت کیک حدود 5 الی 10 دقیقه به کیک استراحت دهید تا سرد شود و سپس شروع به خارج کردن آن کنید.

طرز در آوردن کیک از قالب فلزی:

اگر از قالب فلزی استفاده می کنید باید ابتدا با کمی روغن آن را چرب کنید و سپس مقداری از آرد را به تمام قسمت های قالب ریخته و دقت شود که نباید آرد زیاد ریخته شود و برای مطمئن شدن به اینکه آرد به اندازه ریخته شده چند ضربه به قالب بزنید تا آرد اضافی آن خارج شود.

روش درآوردن کیک از قالب میان تهی:

خارج کردن کیک از قالب میان تهی نیز به مانند قالب فلزی می باشد فقط باید بعد از سرد شدن کیک با یک چاقو اطراف کیک را به آرامی از قالب جدا کنید و سپس قالب را برگردانید تا به راحتی کیک از قالب خارج شود.

نحوه جدا کردن کیک از قالب سیلیکونی چگونه است؟

پخت کیک در قالب های سیلیکونی از یک نظر بسیار راحت تر از بقیه قالب ها می باشد چون نیازی به چرب کردن و پخش کردن آرد به قالب را ندارد فقط باید بعد از پخت کیک حدود 5 الی 10 دقیقه صبر کنید تا کیک سرد شود تا به راحتی از قالب کنده شود.

منبع: نمناک

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: