ویدیو / آب این ادویه را قبل از صبحانه میل کنید / معجزه میکند

اگر آب زنجبیل را قبل از صبحانه میل کنید فواید بی شماری برای سلامتی دارد

کدخبر : 7237
سایت سرگرمی روز :

اگر آب زنجبیل را قبل از صبحانه میل کنید فواید بی شماری برای سلامتی دارد

زنجبیل، گیاه بومی آسیای جنوب غربی، درسراسر جهان استفاده ی غذایی و دارویی دارد، این گیاه سرشار از مواد شیمیایی طبیعی است که باعث بهبود سلامت و تندرستی می شود.

همانند بسیاری از داروهای گیاهی، برای شناخت بیشتر و اثبات فواید استفاده از آب زنجبیل و زنجبیل، تحقیقات بیشتری لازم است. حرفهای بسیاری از سالم و موثر نبودن استفاده از آب زنجبیل می گویند با این وجود، تا به حال تحقیقات تعدادی از مزایای بالقوه ی آن را ثابت کرده اند.

آب زنجبیل را قبل از صبحانه به این 6 دلیل بنوشید

آب زنجبیل یک ضد التهاب طبیعی است

التهاب، یکی از فعالیت های طبیعی بدن شما برای حفاظت و بقا است. میکروب ها، مواد شیمیایی، و رژیم غذایی نا مناسب می توانند باعث التهاب بیش از حد شوند و به بدن شما آسیب برسانند.

التهاب ،پیشامدی رایج برای بسیاری از افراد است و تغییرات دررژیم غذایی و سبک زندگی برای مبارزه با التهاب مزمن ضروری است ، مصرف زنجبیل می تواند از ایجاد التهاب جلوگیری کرده و به التیام آن کمک کند.

مطالعه ای در این زمینه نشان داده است که زنجبیل باعث کاهش واکنش های آلرژیک ، که التهاب از موارد مهم آن هاست، می شود طی یک آزمایش کوچک نیز مشاهده شد که مصرف روزانه ی مکمل های حاوی زنجبیل در کاهش درد عضلانی پس از کار کردن موثر است.( این درد می تواند ناشی از التهاب باشد.)

آب زنجبیل برای تعادل قند خونی مفید است

طبق مطالعاتی، زنجبیل باعث بهبود قند خون ناشتا در افراد مبتلا به دیابت می شود. این یافته ها وعده می دهند که زنجبیل می تواند به درمان مشکلات ناشی از دیابت مزمن کمک کند.

آب زنجبیل به هضم کمک میکند

در سراسر جهان زنجبیل را برای تسهیل گوارش و کاهش استفراغ و حالت تهوع استفاده می کنند. مطالعات نیز بر این نکته تاکید دارند که چقدر موثر است.

آب زنجبیل مفید برای قلب و کلسترول

اخیرا درآزمایشی، زنجبیل باعث کاهش نشانگرهای بیماری قلبی ،مانند:فعالیت های آرژنینازی، کلسترول بد و تری گلیسیرید در موش های صحرایی دارای رژیم غذایی با چربی بالا شد.

آب زنجبیل برای لاغری و کاهش وزن

آب زنجبیل میتواند به کاهش وزن کمک کند ،اگرهمراه با رژیم غذایی سالم و ورزش باشد ؛ طبق تحقیقات، زنجبیل باعث کاهش چاقی در موش های صحرایی در رژیم های غذایی با چربی می شود.

همچنین در طی آزمایشی مشاهده شد، مردانی که بعد از غذا آب زنجبیل گرم نوشیدند، برای مدت بیشتری احساس سیری داشتند ،قند خون متعادل می تواند مانع از پرخوری شما شود.

آب زنجبیل برای آبرسانی و هیدارته بودن بدن

این مزیت عمدتا به دلیل آن است که زنجبیل همراه با آب مصرف میشود ؛هیدراته بودن برای هر جنبه ای از سلامتی بسیار مهم است.بسیاری از ما هر روز به اندازه کافی آب نمی نوشیم.شروع کردن روز، با یک لیوان آب زنجبیل و یا هر راه دیگری برای مصرف روزانه ی آن، به شما کمک می کند هیدراته باقی بمانید.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

 • ذضا
  1

  من لاقرهستم ولی هرروززنجبیل باآب می خورم آیالاقرترمی شوم ۴۸کیلوبه صفرخواهدرسید؟

 • اعظم صفری
  0

  سلام دوستان زنجبیل سابیده رابا روغن بادام تلخ مخلوط کنید وکمی حرارت بدهید وبرای زانودردمالش بدهید بزودی خوب میشه تجربه کردم چندین نفرانجام دادن نتیجه بخش بوده

 • ناشناس
  1

  نظرمن خیلی مثبت بود وراضیم