هر روز حداقل ۲ فنجان چای سیاه بنوشید + فواید

چای سیاه حاوی کافئین و ال تیانین، یک نوع اسید آمینه است که برای بهبود هوشیاری و تمرکز بسیار می تواند مفید باشد.

کدخبر : 7790
سایت سرگرمی روز :

چای سیاه حاوی کافئین و ال تیانین، یک نوع اسید آمینه است که برای بهبود هوشیاری و تمرکز بسیار می تواند مفید باشد.

کیست که اول صبح یک فنجان چای سیاه را دوست نداشته باشد؟ کافئین و آنتی اکسیدان های موجود در چایی انسان را بیدار می کند و انرژی را افزایش می دهد.

در حالی که عاشقان چای از نوشیدن آن لذت می برند، اکثر آنها نمی دانند که چای سیاه فواید متعددی برای سلامتی دارد!

آیا می دانستید چای سیاه از برگ های گیاه کاملیا سیننسیس تخمیر شده و به دست می آید؟ چای سیاه یکی از محبوب‌ترین چای‌ها در سراسر جهان است و یکی از چهار نوع تهیه‌شده آن با استفاده از برگ گیاه کاملیا سیننسیس است.

5 مزیت چای سیاه برای سلامتی

در حالی که چای سیاه تحت اکسیداسیون قرار می گیرد که به آن مزایای بیشتری می دهد، چای سبز تحت اکسیداسیون قرار نمی گیرد. در طی اکسیداسیون، کاتچین ها به تآروبیگین ها، تافلاوین ها و فلاونول ها تبدیل می شوند که در چای سبز وجود ندارند. چای سیاه سرشار از آنتی اکسیدان است و فواید متعددی برای سلامتی دارد.

1. چای سیاه سلامت روده را بهبود می بخشد

چای سیاه سرشار از آنتی اکسیدانی به نام پلی فنول است که به کاهش استرس اکسیداتیو، کاهش خطر بیماری های مزمن و بهبود سلامت کلی فرد کمک می کند. پلی فنول ها و خواص ضد میکروبی می توانند به بهبود سلامت روده و تقویت ایمنی بدن کمک کنند.

2. چای سیاه کلسترول را کاهش می دهد

چای سیاه از برگ های کاملا تخمیر شده گیاه کاملیا سیننسیس تهیه می شود و حاوی کاتچین و تافلاوین است که به کاهش سطح کلسترول شما کمک می کند.

3. چای سیاه سلامت قلب را ارتقا می دهد

فلاونوئیدهای موجود در چای سیاه ممکن است به کاهش سطح کلسترول، کنترل فشار خون و در نهایت کاهش خطر بیماری‌های قلبی کمک کند.

4. چای سیاه تمرکز را بهبود می بخشد

آیا برای شما سخت است که در طول روز بیدار بمانید؟ آیا این روزها احساس انرژی کمتری دارید؟ چای سیاه حاوی کافئین و ال تیانین، یک محتوای اسید آمینه چای سیاه است که برای بهبود هوشیاری و تمرکز بسیار می تواند مفید باشد.

5. چای سیاه به کاهش وزن کمک می کند

فلاون های موجود در چای همچنین با کاهش وزن، BMI و کاهش سایز کمر مرتبط هستند. از آنجایی که فلاون ها در چای سیاه وجود دارند، برای کاهش چربی شکم و کاهش وزن مناسب هستند، به ویژه زمانی که با یک رژیم غذایی مناسب و یک ورزش ترکیب شوند.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: