قیمت طلا | قیمت روز طلا

قیمت طلا با خاک یکسان شد | قیمت روز طلا 25 مهرماه 1402

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۱ درصد کاهش به ۱۹۱۶ دلار و ۱۷ سنت رسید.

کدخبر : 7874
سایت سرگرمی روز :

طلا یکی از قدیمی‌ترین و پرآوازه‌ترین فلزات جهان است که اغلب در صنعت جواهرسازی، داروسازی و الکترونیک به کار می‌رود. قیمت طلا به شدت تحت تأثیر عواملی مانند تقاضا و عرضه، تورم، نرخ ارز، سیاست های بین‌المللی و غیره قرار دارد. با افزایش تقاضا و کاهش تولید، قیمت طلا افزایش خواهد یافت و بالعکس. از آنجا که طلا به عنوان یک رابطه مناسب بین پول های مختلف شناخته شده است، تغییرات در نرخ ارزها همچنین می‌تواند بر قیمت طلا  تأثیر بگذارد. در نتیجه، قیمت طلا به دلیل تاثیرات متعددی که بر آن دارد، به طور مداوم تغییر می‌کند و معمولاً بر اساس اونس آن در بازار جهانی محاسبه می‌شود. در ادامه بروزترین اخبار و قیمت طلا را مشاهده میکنید

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۱ درصد کاهش به ۱۹۱۶ دلار و ۱۷ سنت رسید.

به نقل از رویترز، قیمت طلا در معاملات روز سه‌شنبه کاهش یافته اما همچنان بالاتر از سطح 1900 دلار قرار دارد. افزایش درگیری‌ها در خاورمیانه تمایل سرمایه‌گذاران به این فلز گرانبها را حفظ کرده است.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.21 درصد کاهش به 1916 دلار و 17 سنت رسید.قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک کاهش 0.34 درصدی به 1927 دلار و 70 سنت رسیده است.

تحلیلگران عقیده دارند با توجه به شرایط جدی ژئوپلیتیکی در خاورمیانه، قیمت طلا در هفته‌های آینده رو به افزایش بوده و به 2000 دلار می‌رسد.

همواره از طلا به عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن در زمان بی‌ثباتی‌های سیاسی و مالی یاد می‌شود. قیمت طلا در ششم اکتبر به پایین‌ترین رقم طی 7 ماه گذشته رسیده بود اما ادامه درگیری‌های رژیم صهیونیستی و حماس بیش از 100 دلار بر قیمت این فلز گرانبها افزوده است.

مقامات آمریکا هشدار داده‌اند این جنگ تشدید خواهد شد. کشتی‌های دریایی آمریکا در بحبوحه افزایش درگیری در مرزهای شمالی فلسطین اشغالی با لبنان به سمت این منطقه رهسپار شده‌اند.

در شرایطی که سرمایه‌گذاران شرایط جنگ رژیم صهیونیستی و حماس را بررسی می‌کنند، سخنرانی جناب پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا در این هفته می‌تواند مسیر افزایش نرخ بهره بانک مرکزی این کشور را هم مشخص کند.

بازارها 90 درصد احتمال می‌دهند فدرال رزرو نرخ بهره را در اجلاس ماه آینده بدون تغییر نگه دارد.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.48 درصد کاهش و 22 دلار و 66 سنت رسید و پلاتین با 0.22 درصد کاهش 893 دلار و 35 سنت معامله می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر:

 • علی
  0

  قیمت جهانی طلابرای مافرقی نمکندهرچقدرهم ارزان شوددرعوض اتحادیه طلافروشان مابیشرکران مکنن

 • ناشناس
  0

  😄😄😄

 • ناشناس
  0

  😒😒

 • سیروس،اصغری،اردلان
  0

  سلام عبورطلا ازمرگ ۳۵۰۰۰۰۰ بالا تا۲ ماه دیگر