ترفند خانه داری | سبک زندگی

عمرا اگه میدونستی شیر فاسد و نباید دور بریزی | کاربردهای شیر فاسد برای خونه و زندگی

هیچ راه حلی برای دوباره سالم کردن شیر منقضی وجود ندارد ولی خوب است بدانید که مجددا از آن استفاده های دیگر کرد. ما اغلب شیر خراب را خیلی زود دور می ریزیم ولی به این فکر نمی کنیم که این شیر کاربرد های دیگری نیز دارد. در این قسمت استفاده های گوناگونی که می توانیم از شیر خراب داشته باشیم را به شما خواهیم گفت.

کدخبر : 14953
سایت سرگرمی روز :

 

استفاده از شیر تاریخ مصرف گذشته

شیر خراب یک ماده اصلی در ماسک های صورت به حساب می آید که سبب لطافت و نرمی پوست شده، رنگ پوست را بهتر کرده و پوست شما را سفیدتر و درخشان تر می کند.

ماسک شیر برای بهبود آفتاب سوختگی و چروک پوست موثر است و می توانید از آن به صورت یک ماسک موثر و مرطوب کننده خوب برای پوست صورتتان یا دیگر بخش های بدن خود استفاده کنید.

درست کردن پنیر با استفاده از شیر بریده شده

حتما تا به حال بارها و بارها شده که هنگامی که شیر می‌جوشانید منتظر می‌مانید تا با لذت تمام قدری کاکائو در آن ریخته و شیر کاکائوی خوشمزه‌ای بخورید ولی هنگامی که چند لحظه از گرم شدن شیر می‌گذرد می‌بینید که شیر حالت اولیه خودش را ندارد و اصطلاحا بریده شده است. جالب است بدانید که با این شیر بریده و قدری ذوق و تبحر می شود پنیر درست کرد!!!

اگر شیری که حدس می‌زنید خراب هستند زیاد است (یعنی موقع جوشیدن می‌برد) از آن پنیر درست کنید.

یک جسم سنگین، مثل هاون یا یک بشقاب سنگین روی پارچه بگذارید تا پنیر سفت شود و به هم بچسبد. برای این‌که آب پنیر کامل گرفته شود، باید دو ساعت صبر کنید. پنیر را در یخچال قرار دهید و برای خوشمزه‌تر شدن، روی آن زیره بپاشید.

شادابی گلدان ها

کلسیم موجود در شیر برای شادابی و تقویت رشد گل و گیاهان عالی است قدری از شیر را با آب ترکیب و در گلدان یا باغچه بریزید.

اگر شیر ترش شده و تاریخ گذشته داری؟ دورش نریز بیا تا بگم چه کاربرد خوبی داره و برای چه چیزی میتونی استفاده کنی  14

رفع کک و مک

شیر ترش شده امکان دارد کک مک ها را کامل از بین نبرد اما می تواند کمک کند رنگ آن ها قدری روشن شود و این به دلیل اسید لاکتیک موجود در آن است. میزان این اسید در شیر ترش شده خیلی بیشتر از شیر ترش نشده است. برای این کار کافی است صورت تان را با مخلوط شیر ترش شده و آب بشویید.

شیر ترش شده امکان دارد کک مک ها را کامل از بین نبرد اما می تواند کمک کند رنگ آن ها قدری روشن شود و این به دلیل اسید لاکتیک موجود در آن است. میزان این اسید در شیر ترش شده خیلی بیشتر از شیر ترش نشده است. برای این کار کافی است صورت تان را با مخلوط شیر ترش شده و آب بشویید.

برق‌ انداختن ظروف نقره

به شیر ترش شده در حال جوشیدن، قدری سرکه اضافه کنید و آنگاه، نیم ساعت وسایل نقره را داخل آن قرار دهید تا کدری آن‌ها برطرف شود. آنگاه، وسایل نقره را با آب گرم، صابون و مسواک نرم، بشویید.

همینطور، می‌توانید شیر را داخل ظروف نقره بریزید. شب تا صبح نگه دارید و صبح روز بعد، با درخشندگی این ظروف روبرو شوید.

مورد استفاده حیوانات خانگی

شیر بریده برای حیوانات، مشکلی به وجود نمی آورد. پس، می‌توانید شیر بریده شده را به غذای حیوانات، مثل سگ، گربه، مرغ، گوسفند و غیره، بیفزایید و به آن‌ها بدهید.

شیوه درست کردن پنیر از شیر بریده

شما می‌توانید با استفاده از جوشاندن شیر ترش و اضافه کردن آب آن، پنیر درست کنید. آنگاه آن را داخل یک دستمال بریزید و شیر اضافه را خارج کنید تا پنیر حالت سفت پیدا کند؛ حتی می‌توانید قدری خامه، نمک و فلفل هم برای مزه آن اضافه کنید. به این صورت

که: به شیر، نمک اضافه کنید. (به یک کیلو شیر باید یک قاشق مرباخوری نمک بزنید.)

آنگاه روی یک آبکش، پارچه نخی یا پارچه توری با سوراخ‌های خیلی ریز بگذارید.شیر بریده را داخل پارچه بریزید و دور پارچه را گره بزنید.

 

منبع: آخرین خبر
آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: