این میوه گیلانی سلامت قلب و مغز شما را تضمین می کند

میوه ازگیل بر روی برخی از سیستم های فیزیولوژیکی بدن مانند سیستم قلبی- عروقی اثرات سلامت بخش دارد.

کدخبر : 7266
سایت سرگرمی روز :

میوه ازگیل بر روی برخی از سیستم های فیزیولوژیکی بدن مانند سیستم قلبی- عروقی اثرات سلامت بخش دارد.

یکی از مواد مغذی که به مقدار زیاد در ازگیل وجود دارد، پتاسیم است که به‌عنوان وازودیلاتور (منبسط‌کننده‌ی رگ‌ها) برای سیستم قلبی عروقی عمل می‌کند. پتاسیم با کاهش کشیدگی و فشار روی رگ‌ها و عروق خونی می‌تواند فشار خون را پایین بیاورد و از سلامت قلب محافظت کند.

میوه ازگیل بر روی برخی از سیستم های فیزیولوژیکی بدن مانند سیستم قلبی- عروقی اثرات سلامت بخش دارد. این اثرات مفید با حضور ترکیبات ضد اکسایشی موجود در میوه مرتبط است. میوه ازگیل منبع غنی از ترکیبات فعال مانند فنلها و اسیدهای آلی است که با فعالیت ضد اکسایشی بالای خود سبب کاهش ابتلا به بیماریهای قلبی و عروقی میشود.

پتاسیم اغلب یک تقویت‌کننده‌ی مغز در نظر گرفته می‌شود، چون جریان خون به مویرگ‌های مغز را افزایش می‌دهد که می‌تواند عملکرد شناختی را بهبود ببخشد.

طبع ازگیل

در پاسخ به سوالات شما کاربران از بخش سلامت نمناک در مورد طبع میوه ازگیل باید بگوییم که طبیعت ازگیل سرد و خشک می باشد و این میوه برای افرادی با طبع گرم و تر مناسب و مفید می باشد و مصرف آن در افرادی که طبع سرد و خشک دارند، سبب بروز عوارضی خواهد شد. این افراد اگر می خواهند ازگیل مصرف کنند باید این میوه را با مصلح آن ( عسل )، مصرف نمایند تا بدن آن ها با مشکل مواجه نگردد.

خواص بی نظیر ازگیل برای درمان بیماری ها و سلامتی

ازگیل برای تشکیل هموگلوبین

آهن به تشکیل هموگلوبین کمک می کند. آهن بخش مهمی از هموگلوبین است که رنگ قرمز تیره خون را فراهم می کند و به انتقال اکسیژن به سلول های بدن کمک می نماید. هموگلوبین اضافی برای انسان ضروری است زیرا در اثر آسیب های داخلی و خارجی خون را از دست می دهیم. در دوران قاعدگی، زنان هر ماه خون خود را از دست می دهند و به همین دلیل احتمال ابتلا به آنمی زیاد است.

ازگیل برای بهبود عملکرد عضلات

آهن برای حفظ سلامت ماهیچه ها ضروری است. آهن در بافت عضلات یافت می شود و اکسیژن لازم را برای انقباض ماهیچه ها تأمین می کند. بدون آهن، عضله خاصیت ارتجاعی و حالت را از دست می دهد. ضعف عضلانی از علائم کم خونی است.

خواص ازگیل برای سلامت مغز

آهن به رشد مغز کمک می کند. کمک آهن در تامین اکسیژن و حدود 20٪ از اکسیژن خون توسط مغز استفاده می شود. آهن با عملکرد مغز و سلامت آن در ارتباط است. مقدار کافی خون در مغز می تواند باعث افزایش فعالیت شناختی و تشکیل مسیرهای عصبی جدید شود که به جلوگیری از بیماریهای شناختی مانند بیماری آلزایمر و زوال عقل کمک می کند. مقدار زیادی آهن و اکسیژن رسانی به مغز بسیار حیاتی است.

جلوگیری از سندرم پای بی قرار با ازگیل

کمبود آهن عامل اصلی بروز سندرم پای بی قرار است. تحقیقات نشان می دهد که این ماده با آهن ارتباط دارد. وجود کم آهن در خون منجر به این بیماری می شود. مصرف کافی مکمل های آهن به مقدار کافی می تواند این بیماری را درمان کند. این بیماری با اسپاسم عضلانی همراه است و این ازعلائم کمبود آهن به شمار می رود.

ازگیل برای تنظیم دمای بدن

آهن به تنظیم دمای بدن کمک می کند. با توجه به ظرفیت جذب بدن تنظیم می شود. این باعث افزایش دمای بدن می شود و این بدان معنی است که عملکردهای متابولیسم و عملکردهای آنزیمی در دمای و محیطهای کارآمد و بهینه رخ می دهد.

اکسیژن را حمل می کند

فایده آهن این است که حامل اکسیژن بوده و به سلولهای بدن منتقل می شود. این یک عملکرد اساسی آهن است. اکسیژن برای انجام کارکردهای روزانه برای هر عضوی از بدن ضروری است.

خواص ازگیل برای درمان کم خونی

آهن به درمان کم خونی که به دلیل کمبود آهن در بدن ایجاد می شود، کمک می کند. آهن به پیشگیری از این بیماری ها که بر تعداد افراد جهان تأثیر گذاشته است کمک می کند. این مسئله به مشکل عادی در این سیاره تبدیل شده است.

بیماریهای مزمن

آهن به درمان بیماریهای مزمن مانند کم خونی نارسایی کلیوی و بیماریهای مزمن سیستم دفع کننده و روده کمک می کند. این مسئله ازوما به خون ربطی ندارد. آهن برای عملکرد فرآیندهای مختلف سیستم در بدن ضروری است.

کم خونی

آهن به درمان کم خونی در زنان در دوران قاعدگی و بارداری کمک می کند. سلولهای خونی از دست رفته باید جایگزین شوند که با مصرف کافی آهن امکان پذیر است.

انتقال دهنده های عصبی

آهن نقش مهمی در سنتز انتقال دهنده های عصبی مانند نوراپی نفرین، دوپامین و سروتونین دارد. این ماده در عملکرد فعالیتهای مختلف مغز و نورونهای انسان نقش اساسی دارد.

کم خونی پردیالیز (قبل از دیالیز)

آهن توانایی درمان کم خونی مانند کم خونی predialysis را دارد. قبل از درمان این مشکل باید با پزشک مشورت کرد زیرا این ماده مضر و پیچیده است.

تقویت ایمنی

آهن به تقویت ایمنی بدن کمک می کند. این ماده به بدن کمک می کند تا عفونت ها و بیماری های مختلف را مقابله کند. گلبول های قرمز خون برای تأمین اکسیژن برای اندام ها، بافت ها و سلول های آسیب دیده بسیار حیاتی است. بدون آهن هموگلوبین و اکسیژن وجود نخواهد داشت. آهن در روند بهبودی کمک می کند.

خواص ازگیل برای کاهش خستگی

آهن به از بین بردن خستگی مزمن در زنان و مردان کمک می کند. این کمبود می تواند باعث خستگی شود که برای هموگلوبین بسیار حیاتی است. دریافت روزانه غذاهای سرشار از آهن کمک می کند تا یک فرد سالم و مناسب از نظر داخلی و داخلی ایجاد شود.

آیا این خبر مفید بود؟
ارسال نظر: